Matka Teresa Ukryty Ogień

Poruszająca kontynuacja bestsellera „Pójdź, bądź moim światłem”! W czasie zwyczajnej podróży pociągiem 10 września 1946 roku w potwornym upale, w gwarnym, zatłoczonym wagonie, stało się coś niezwykłego. Bóg przyszedł do duszy siostry Teresy. Przez wiele lat o tym niezwykłym wydarzeniu mówiła niewiele. Tyle tylko, że właśnie tego dnia otrzymała „powtórne wezwanie”, boskie upoważnienie do tego, aby opuścić klasztor i pójść służyć biednym w slumsach Kalkuty. Wtedy jednak zdarzyło się coś nieporównanie większego. Nikt tego wówczas nie wiedział, ale to właśnie w czasie tej podróży siostra Teresa stała się Matką Teresą. Niezwykła opowieść ojca Josepha Langforda, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Miłości, pokazuje życie i duchową podróż Świętej z Kalkuty. Langford z wielkim podziwem i ogromnym szacunkiem opisuje największy duchowy sekret Matki Teresy. Pokazuje jej strach i wielką miłość, wielkie pragnienie Boga i „noc ciemną”, którą przeżywała przez większą część swojego życia. Ukryty ogień opowiada o najgłębszych motywacjach Matki Teresy, o intymnej relacji z Jezusem, która ocaliła jej życie.

Informacje dodatkowe o Matka Teresa Ukryty Ogień:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010-07-01
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-1385-2
Tytuł oryginału: Mother Teresa's Secret Fire.

Kup książkę Matka Teresa Ukryty Ogień

Matka Teresa Ukryty Ogień - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Niezwykle inspirujące opracowanie, pozwala lepiej zrozumieć siłę wiary Matki Teresy i uczy czerpać z tego samego źródła. Może stanowić przewodnik duchowy, zbiór tekstów ułatwiających rozważanie słów Pana.