Matko, czy możesz mieć wszystko?

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2015-03-05
Kategoria: Publicystyka
ISBN: b.d.
Czas trwania: 1 godz. 48 min.
Czyta: Maria Seweryn
Dodał/a książkę:czytam

Producentem audiobooka jest Audioteka.pl

Kultowe teksty z serwisu Foch.pl - 17 najlepszych felietonów w formie audiobooka o macierzyństwie autorstwa Kasi Nowakowskiej, Anki Rączkowskiej, Ani Oki, Aleksandry Zielińskiej, Olgi Wróbel, Magdy Acer, Marty Lewin i Dominiki Węcławek. Audiobook dla przyszłych i obecnych matek czyta znakomita aktorka Maria Seweryn.

“Macierzyństwo stało się jakiś czas temu modnym tematem. I bardzo dobrze, bo udało się wiele cukierkowych mitów na jego temat odczarować, przemycić do rozmowy trochę gorzkiej prawdy, obśmiać niejeden idiotyzm. To było nam wszystkim potrzebne. Ale wciąż nie powiedzieliśmy sobie całej prawdy. A mianowicie takiej, że nie ma jednej prawdy, bo nie ma jednego macierzyństwa. Każda z nas przeżywa swoje bycie matką inaczej. Na każdym etapie potrzebna jest nam możliwość wypowiadania swoich myśli, frustracji, obaw, wątpliwości. Obracania w żart irytacji i lęków. Dzielenia się tym wszystkim z innymi dziewczynami. To właśnie staramy się robić na Fochu: zbierać te wszystkie drobne myśli, przelotne uczucia, cisnące się na usta pytania. Każda swoim głosem, każda po swojemu o tym, co ją akurat interesuje najbardziej. Bo macierzyństwo to chór wielu głosów. Naszych, waszych. Wszystkich. Fajnie, że możemy się wreszcie usłyszeć.

Kasia Nowakowska
Redaktor naczelna Foch.pl