Menopauza. Lekarz rodzinny

Zdrowie w pigułce Menopauza nieuchronnie pojawia się w życiu każdej kobiety -- w dodatku wtedy, kiedy jest ona jeszcze młoda, zdrowa i aktywna. Okres kilku lat przed menopauzą i po niej nazywa się przekwitaniem. Ta książka pomoże Ci skutecznie zniwelować związane z tym czasem przykre dolegliwości, takie jak uderzenia gorąca, kołatanie serca, drażliwość, przygnębienie, bezsenność, depresja i problemy z koncentracją. Autorka rzeczowo podpowie, jakie kroki podjąć w przypadku zaburzeń miesiączkowania. Pomoże także dobrać odpowiednią dietę i styl życia, niezbędne przy łagodzeniu objawów klimakterium. Powinnaś jak najszybciej dowiedzieć się: jak rozpoznać menopauzę, jak okres przekwitania wpłynie na Ciebie i Twoją rodzinę, kiedy powinnaś pójść do lekarza, jak działa hormonalna terapia zastępcza, jaki styl życia powinnaś prowadzić po menopauzie. Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie. Dr Rebecca Fox-Spencer ukończyła Uniwersytet Cambridge. Uzyskała tam dyplom z wyróżnieniem, a następnie zrobiła doktorat z neurochemii na Uniwersytecie w Londynie. Jest autorką kilku innych książek z serii Lekarz rodzinny. Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.

Informacje dodatkowe o Menopauza. Lekarz rodzinny:

Wydawnictwo: Septem