Męska plaga. Seks pożądanie i kłopoty z prostatą

4.5
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-09-06
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Męska plaga. Seks pożądanie i kłopoty z prostatą
Najbardziej pikantna książka Thorwalda, dotąd nieznana w Polsce. Autor bestsellerowego Stulecia chirurgów tym razem szuka odpowiedzi na pytanie, jak bardzo zwyczaje seksualne mężczyzn wpływają na ich karierę, zdrowie i relacje z kobietami. Thorwald bez pruderii kreśli biografie erotyczne Charliego Chaplina, Pabla Picassa czy Herberta George\'a Wellsa. Szuka związku między prowadzeniem się mężczyzn a kłopotami z prostatą, które trapiły największych tego świata, między innymi Ronalda Reagana i Charles\'a de Gaulle\'a. Niejednokrotnie przełamuje wstydliwe męskie tabu i odkrywa skrywane przez mężczyzn tajemnice.
Recenzja
kolmanka Linia koment
Na półkach:

Jürgen Thorwald już od dawna przykuwa uwagę naprawdę szerokiej rzeszy czytelników. Z pewnością większość miłośników literatury słyszała o Stuleciu chirurgów czy Krwi królów. W swoich książkach pisarz często porusza tematykę medyczną i do tej pory można było sądzić, że Thorwald był lekarzem (pisarz zmarł w 2006 roku)

GRZADA plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Prostata, kłopoty jakie sprawić potrafi i historia technik jej leczenia od początków nauki zwanej medycyną, to główny temat tej książki. Jednak nie jest to naukowy tekst napisany przez fachowca dla innych fachowców tylko naprawdę przystępna i co dziwne miła lektura. Jest tu też rozdział o wielkich postaciach z życia polityki, kultury, biznesu którzy opisani są tu pod względem własnych (dużych lub małych) potrzeb na sex. Znajdziemy też odpowiedź na pytanie czy aktywność seksualna ma wpływ na rozwój choroby prostaty. Polecam
ot plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Ogólnie dobra. Trochę przydługa wstawka o historii Niemiec pod koniec. Myślę, że gdybym chociaż trochę interesowała się historią ogólną, a nie tylko medyczną, książka spodobałaby mi się jeszcze bardziej.