OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2009-07-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę:AgnSz
Michael Jackson był jedną z tych nielicznych istot ludzkich, które naprawdę mogą być nazwane legendą. Tak jak kiedyś po śmierci Elvisa i Johna Lennona, każdy z nas na zawsze zapamięta, gdzie był w chwili, gdy usłyszał, że Michael Jackson nie żyje. Miał zaledwie pięćdziesiąt lat, gdy zmarł, ale supergwiazdą stał się już jako jedenastolatek, a jego muzyka stała się częścią treści życia każdego z nas. Choć największe sukcesy miał już za sobą, Jackson przygotowywał być może jeden z największych powrotów w historii show-biznesu. Nie było mu dane go zrealizować, ale jego muzyka, liczba sprzedanych płyt i liczba współczesnych mu gwiazd, które ustawiły się w kolejce, żeby złożyć hołd człowiekowi, który wywarł potężny wpływ na nas wszystkich, dowodzą, że niezależnie od swoich kontrowersyjnych ekstrawagancji i życiowych zawirowań, Michael Jackson był naprawdę jednym z największych. Ten wypełniony zdjęciami album, który miał się ukazać, by uświetnić wielki powrót, dziś staje się hołdem złożonym Michaelowi Jacksonowi. Ukazuje życie legendy: od najmłodszych lat nadaktywnego dziecka, frontmana i symbolu rodzinnego zespołu Jackson 5, po supergwiazdę patrzącą na nas z okładki Thrillera - wciąż najlepiej sprzedającego się muzycznego hitu wszech czasów. Album ten podpatruje magiczne sceniczne ruchy, te z Moonwalk, które wykreowały go na największego czarodzieja sceny, oddaje cześć hipnotyzującej muzyce, która uczyniła go Królem Popu, i śledzi jego życie, aż do wielkiego powrotu, który został okrutnie przerwany, zanim kurtyna poszła w górę. Michael Jackson 1958-2009 Życie legendy opowiada bogatszą niż samo życie historię wyjątkowej postaci, której muzyczne dziedzictwo nie umrze nigdy.
RattyAdalan plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Michael Jackson był nie tylko wybitnym artystą, ale również aniołem w ciele człowieka. Był niezwykłą postacią, pełną życiowej energii, która zarażał innych, ogromnej dobroci oraz wrażliwości na krzywdę innych. Choć umarł ciałem, duchem pozostanie w pamięci kochających fanów i swej fantastycznej twórczości. :*
Okładka - Michael Jackson 1958-2009. Życie legendy Bliskość
Kristen Proby
Okładka - Michael Jackson 1958-2009. Życie legendy Zauroczenie
Lauren Rowe
Okładka - Michael Jackson 1958-2009. Życie legendy Pasażer 23 Audiobook
Sebastian Fitzek
Okładka - Michael Jackson 1958-2009. Życie legendy Odprysk Audiobook
Sebastian Fitzek
Okładka - Michael Jackson 1958-2009. Życie legendy Jak zaczyna się miłość?
Julie Anne Long
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja