Okładka - Między nauką a polityką

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Data wydania: 2007
Kategoria: Psychologia
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Książka przedstawia mało znaną, a niezwykle ważną sferę działalności Marii Skłodowskiej-Curie. Wielka uczona, laureatka dwóch Nagród Nobla jest ukazana jako wybitna organizatorka badań naukowych w stworzonych przez nią laboratoriach, inicjatorka przedsięwzięć organizacyjnych i naukowych na forum międzynarodowym. W publikacji zwrócono szczególną uwagę na aktywność uczonej w pracach Międzynarodowej Komisji Współpracy Intelektualnej przy Lidze Narodów. Za intelektualny obiektywizm, odpowiedzialność, zdolności, doświadczenie naukowe i dydaktyczne oraz organizacyjne Maria Skłodowska-Curie była niezwykle ceniona przez najwybitniejszych ówczesnych intelektualistów i uczonych, między innymi Henriego Bergsona i Alberta Einsteina. Niewątpliwym walorem wydawnictwa jest wykorzystanie nieprzytaczanych dotąd źródeł, korespondencji prywatnej i oficjalnej, materiałów wspomnieniowych oraz dokumentów urzędowych. Dzięki temu poznajemy inne oblicze wybitnej uczonej ? fascynującej kobiety, wrażliwego i niezwykle mądrego człowieka.
Okładka - Między nauką a polityką Z biografii Diego Baldassara
Gustaw Herling-Grudziński
Okładka - Między nauką a polityką Armia, systemy obronne i ideologiczno-religijne aspekty wojny w imperium rzymskim
Redakcja: Kowalski Henryk, Madejski Paweł
Okładka - Między nauką a polityką Rodzina a uzależnienia
Zbigniew Gaś
Okładka - Między nauką a polityką Coco de Oro
Andrzej Bobkowski
Okładka - Między nauką a polityką Wielość obszarów we współczenej pedagogice specjalnej
red. Zofia Palak, Dorota Chimicz, Agnieszka Pawlak