OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Akcent
Data wydania: 2011-11-14
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Milczenie

Sinikka zaginęła ? znaleziono tylko jej torbę i rower. Dokładnie w tym miejscu, w którym 33 lata wcześniej inna dziewczyna została zgwałcona i zamordowana. To zdarzenie wyprowadziło z równowagi nie tylko policjęi opinię publiczną, lecz także jednego z dwóch sprawców przestępstwa sprzed lat?Nikt nie wie lepiej od komisarza Kimmo Joenty, co znaczy stracić ukochaną osobę. Joenta, oficer śledczy z Turku, nie chce odebrać rodzicom Sinikki nadziei, że ich córka jeszcze żyje. Nawet jeśli wie, że podobieństwo tego zdarzenia do historii sprzed 33 lat jest uderzające.Po mistrzowsku skomponowana, niemal liryczna medytacja o winie i ponoszeniu odpowiedzialności za swoje czyny.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Morderstwo sprzed lat

Modus operandi, inaczej: "sposób działania" to pojęcie używane często w kontekście metod postępowania poszczególnych przestępców, a jego analiza jest przydatna przy budowaniu wersji kryminalistycznych. Kim może być zatem osoba, która ściąga trzynastoletnią dziewczynkę, która gwałci i morduje, a to wszystko w okolicy domu rodzinnego?

Pomimo wielomiesięcznego śledztwa, sprawca nie zostaje odkryty, zaś materiały związane ze sprawą przeniesiono do archiwum, gdzie pokrywają się kurzem

mandy Linia koment
Okładka - Milczenie Człowiek, który pokochał Yngvego
Renberg Tore
Okładka - Milczenie Charlotte Isabel Hansen
Renberg Tore
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja