Miłość bez końca

Data wydania: 2014-02-05
Kategoria: Romans
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Miłość bez końca

Kultowa opowieść o młodzieńczej miłości, o uczuciu, które staje się wyniszczającą obsesją

Szaleńcza miłość Davida i Jade, pożądanie, budząca się seksualność i wzajemna fascynacja, wybucha z siłą, której sami nie potrafią zrozumieć. Kiedy ojciec Jade przerażony intensywnością uczuć Davida zabrania młodym kontaktów, chłopak wymyśla sposób, jak wrócić do łask jej rodziców: wywoła pożar, z którego wszystkich uratuje. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i przeradza w koszmar. Davida czeka nieunikniona kara za to, co było dla niego najważniejsze - miłość bez końca do jedynej Jade.

Miłość bez końca została przetłumaczona na ponad 20 języków i sprzedana w nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

Recenzja
catarina78 Linia koment
Na półkach:

Na okładce Miłości bez końca czytamy złowróżbne słowa: Pożegnaj się z niewinnością. Brzmi groźnie, ale i zachęcająco. Po takiej zapowiedzi można by się spodziewać kolejnej historii miłosnej o tym, jak bardzo oni się kochają, ale nie mogą być razem bo… (tu należy wstawić dowolny powód). Tymczasem...

Tymczasem powieść zaczyna się konkretnego dnia, kiedy to siedemnastoletni chłopak stoi przed domem swojej dziewczyny z zamiarem… podpalenia go. Tak, tak, moi drodzy. Rodzice dziewczyny zabronili mu się z nią spotykać przez całą wieczność – długi jeden miesiąc

cyrysia + 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,
Całość napisana jest lekko i przejrzyście. Tempo akcji mogłoby być nieco szybsze, bynajmniej nie ma poczucia stagnacji. Mocną stroną jest natomiast opisywanie unikalnych wydarzeń. Bez przeszkód można ,,zobaczyć'' je w swojej wyobraźni. Oczywiście nie zabraknie też scen erotycznych, które są niezwykle intensywne, dosadne i odważne. Niestety w jednym akcie miłosnym w moim mniemaniu autor przekroczył granicę dobrego smaku. Mało rzeczy jest mnie w stanie obrzydzić czy zniesmaczyć, lecz w tym przypadku dosłownie poczułam mdłości. Dobrze, że miałam pusty żołądek, bo mogło się to skończyć nieciekawie. Natomiast zakończenie okazuje się nietypowe i niebanalne, dzięki czemu historia nabiera nowych barw i szczegółów.
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
Książka rozczarowuje i niejako zniechęca do obejrzenia filmu. Jeśli to jest polecane na walentynki, to ja odpadam i wolę pójść w klasykę. Przede wszystkim zaskoczyło mnie to, że książka została napisana w 1979 roku, spodziewałam się jakiegoś gniota dla młodzieży. "Miłość bez końca" budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony to studium psychiki Davida, zafascynowanego Jade, wmawiającego sobie, że ją kocha, gotowego zrobić wszystko dla tej miłości. Możemy poznać go od momentu pożaru domu, poprzez pobyt w szpitalu psychiatrycznym, powrót do Jade i znów szpital psychiatryczny. Do tego warto dostrzec, jakie relacje łączą go z rodzicami, o których mówi po imieniu, a jakie - bardziej otwarte i szczere z Anną, która zdaje się go rozumieć i nie potępiać. Wyczuwam tu destrukcyjne oddziaływanie Jade na Davida - dla niej zmienia całe swoje życie, a ona w efekcie go niszczy. Jest egoistką, która chyba tak naprawdę nie kocha go całą sobą, realizuje swoje plany, a on jest tylko dodatkiem. Ogromnie przeżywałam rozterki Davida, jego poświęcenie i powolne psychiczne wykańczanie się. Ogromny minus za scenę "erotyczną" między bohaterami w NY, która była zwyczajnie obrzydliwa.
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki zekranizowane",52 książki - 2015,
,,Mózg ludzki to nie dziurawe sito: uczucia zostają w nim na zawsze, Niczego się nie jest w stanie zapomnieć."
Książka Spencera to bardzo dobra, wnikliwa powieść psychologiczna - pierwszoosobowa narracja pozwala nam dobrze poznać Davida. W tej powieści miłość nie jest uroczą, społecznie akceptowaną formą szaleństwa. To, co dzieje się między głównymi bohaterami, staje się inspiracją i źródłem zazdrości dla innych, a autor uśmierca, kaleczy i karze wszystkich, którzy idą za głosem serca. Książka bardzo różni się od filmu, ale obydwie zafascynowały mnie i zaintrygowały. Polecam!
dreamer08 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-03, Na półkach: Przeczytałem,Posiadam,
Nie ukrywam, że po tytule spodziewałam się cukierkowej opowieści o miłości i tutaj zostałam pozytywnie zaskoczona. Historia uświadamia do jakich posunięć jest zdolny zakochany do granic możliwości człowiek i z jakimi konsekwencjami takowe czyny mogą się wiązać. Sam pomysł na książkę był bardzo ciekawy. Niemniej trudno było mi przez nią przebrnąć. Momenty nużące dla czytelnika przeplatały się z tymi, które nie pozwalały oderwać oczu od każdej kolejnej strony. Choć w mojej ocenie owych nużących opisów było zdecydowanie zbyt wiele.
Dlaczego taka, a nie inna ocena?
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że opis niektórych scen zdecydowanie przekraczał granice dobrego smaku i był wręcz dla mnie obrzydliwy, zbyt dosłowny. Myślę, że autor powinien był sobie darować parę z nich...
evi92s plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Ta książka wywołała u mnie emocjonalną przepaść pojedyncze słowa wywołały wspomnienia, które miały bezpiecznie spoczywać pod stertą kurzu. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji nie sądziłam, że można odczuwać tak silną empatię do głównego bohatera, który tak naprawdę jest wytworem ludzkiej wyobraźni. Nie chcę streszczać całej powieści bo naprawdę lepiej samemu wystawić jej własną opinię. Nie wrócę do całej powieści by znów przejść tą samą niszczycielską drogą bohatera, ale za każdym razem kiedy będę miała w ręku tą książkę odczytam ostatni akapit, który zaczyna się zdaniem: "Wszystko się ułożyło..."
Iszka Linia koment
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,