Miłość jest piękna

Ta miłość, której Paweł Apostoł poświęcił słowa swego hymnu z Pierwszego Listu do Koryntian, która jest „cierpliwa” i „łaskawa”, ta, która „wszystko przetrzyma” – jest z pewnością wymagająca. Piękno jej właśnie na tym polega, że jest wymagająca i w ten sposób kształtuje prawdziwe dobro człowieka oraz sama tym dobrem promieniuje.

W książce Miłość jest piękna każdy z nas może odnaleźć wskazówki, jak budować dobre relacje we wspólnotach, w których żyje, jak stawać się bezinteresownym darem dla tych, których kocha. To bogaty wybór tekstów z przemówień i pism „naszego” papieża, który doświadczył promieniowania Miłości w swoim życiu i zaprasza nas do wspólnego odkrywania jej piękna w relacjach z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.

Informacje dodatkowe o Miłość jest piękna:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2014-02-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-695-8

Kup książkę Miłość jest piękna

Miłość jest piękna - opinie o książce

Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam, Przeczytane,
Jan Paweł II jak nikt inny potrafił mówić o miłości. Właściwie wszelkie jego słowa w jakiś sposób związane były z miłością, ale w końcu ,,Bóg jest miłością", więc ostatecznie wszystko sprowadza się do jednego. W tomiku ,,Miłość jest piękna" zgromadzone zostały wypowiedzi Ojca Świętego pasujące do tytułowego tematu. To właśnie tutaj znajdziemy słowa papieża dotyczące sakramentu małżeństwa, kobiety i mężczyzny, dzieci, troski o wspólny dom i zwyczaje życie chrześcijańskich rodzin. Tym samym ta niewielka książeczka stanowi zbiór wskazówek w jaki sposób otworzyć się na Miłość, zarówno ludzką, jak i Bożą, jak mądrze kochać i nie zgadzać się na bylejakość. Książeczka ,,Miłość jest piękna" zachwyca głębią i prostotą treści, ale także perfekcyjnym wydaniem. Dzięki temu tomik idealnie nadaje się na prezent dla ukochanej osoby. Ja postanowiłam, że będę nim obdarowywać wszystkich znajomych nowożeńców. Odnoszę wrażenie, że słowa przytoczone Jana Pawła II kierowanie są szczególnie do wszystkich rozpoczynających wspólną drogę, a z takim przewodnikiem nikt nie pogubi się na krętych ścieżkach codzienności. "Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa."

Zbiór fragmentów listów oraz wypowiedzi św. Jana Pawła II podczas różnych spotkań z wiernymi, w których opowiada o miłości i jej pięknie. O miłości w małżeństwie i macierzyństwie. A także o ogromnej roli kobiety w budowaniu ciepła ogniska domowego i wychowywaniu dzieci.
Pomimo tylko 128 stron, lektura ta jest niebywale bogata w wartościowe i ponadczasowe treści.
Czytając tę książkę na głos i w takim poczuciu majestatu, nie obyło się bez wzruszenia z mojej strony, szczególnie przy końcówce, kiedy przytoczone są dwie modlitwy Papieża w intencji: młodych oraz rodziny. Zdecydowanie polecam.

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Avatar użytkownika - czytelnik112
czytelnik112
Przeczytane:2014-03-05, Przeczytałem,
Rok 21. Fotokronika. Droga błogosławieństw
Jan Paweł II0
Okładka ksiązki - Rok 21. Fotokronika. Droga błogosławieństw

Po uroczystych obchodach 20. rocznicy objęcia Stolicy Piotrowej nastał czas intensywnych przygotowań do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Jako dobry gospodarz...

Siła wiary i umysłu
Jan Paweł II0
Okładka ksiązki - Siła wiary i umysłu

Wybór fragmentów książek, kazań, encyklik i orędzi papieskich oraz poezji i sztuk teatralnych, w których Karol Wojtyła porusza tematy tak stare i niezmienne...