Opis ksiązki
Kup Teraz

Miłość medycyna i cuda

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Limbus
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7191-040-1
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:Jula567
Zdolność kochania samych siebie wraz ze zdolnością kochania życia, pełne zaakcentowanie faktu, iż nie trwa ono wiecznie, umożliwia nam poprawienie jego jakości. Moim zadaniem jako chirurga jest przedłużenie ludziom czasu, w którym mogą się leczyć sami. Staram się im pomóc wyzdrowieć, a jednocześnie zrozumieć dlaczego zachorowali. Wtedy mogą przystąpić do prawdziwego leczenia, a nie tylko do zwalczania konkretnej choroby. Książka ta jest przewodnikiem mówiącym, jak osiągnąć taką przemianę, jak również świadectwem tego, czego nauczyłem się od moich pacjentów. Z niezwykłym trudem wypracowali sobie właściwe podejście do życia, zatem ich przykład może każdemu czytelnikowi pomóc skutecznie walczyć o własne zdrowie. Ja spróbuję w tym pośredniczyć. Chcę podkreślić, że moja książka to nie tylko poradnik odpowiadający na pytania co robić; takich jest mnóstwo. Jest raczej przewodnikiem, który umożliwia wy-bór najlepszej własnej metody i takie podporządkowanie jej swojej woli, by zgodnie z nią postępować. Mam na-dzieję wyjść poza racjonalizm moich czytelników, bowiem cuda nie wywodzą się z zimnego intelektu. Wywodzą się z autentycznego "ja" każdego człowieka i jego postępowania wedle tego, co uważa za swoją właściwą życiową drogę. Jeśli cierpisz na jakąś chorobę zagrażającą życiu, zmiana, o jakiej mówię, może ci uratować to życie albo przedłużyć je ponad wszelkie lekarskie prognozy lub co najmniej pomoże wykorzystać czas, jaki ci pozostał w stopniu znacznie przekraczającym twoje oczekiwania. Jeśli cierpisz na jakieś drobne dolegliwości albo nie jesteś chory, tylko nie cieszy cię życie - zasady, jakich nauczyłem się od wyjątkowych pacjentów, przyniosą ci radość i w przyszłości pomogą uniknąć choroby.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Jula567 plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Nietypowo zwrócę się tutaj z prośbą, że jeżeli ktoś to przeczyta i ma w rodzinie lekarza, lub jakiegoś znajomego, który wykonuje ten zawód to polećcie mu tą książkę!
Osobiście uważam, że każdy doktor powinien ją przeczytać i zastosować opisane/podane tutaj rady. Wtedy 'stosunek' lekarz-pacjent byłby o wiele lepszy! A idąc na kolejną wizytę nie czynilibyśmy tego z przymus. I co najważniejsze, sposoby leczenia byłyby skuteczniejsze! ;)
No i już ostatnia, bardzo ważna kwestia, grupy CnRWP powinny istnieć również w naszych otoczeniach!
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Miłość medycyna i cuda Mumia
Carl Dreadstone
Okładka - Miłość medycyna i cuda Panować nad snem – Jak nauczyć się śnić świadomie
Keith Harary, Pamela Weintraub
Okładka - Miłość medycyna i cuda Hipnoza - klucz do umysłu
Rachel Copelan
Okładka - Miłość medycyna i cuda Podróże poza ciałem
Robert Monroe
Okładka - Miłość medycyna i cuda Życie przed życiem
Raymond Moody
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów