Minimalizm dla zaawansowanych

Standardowy zestaw problemów współczesnego człowieka to brak czasu, brak pieniędzy (lub długi), nadwaga, niezdolność do koncentracji, lęk przed samotnością, śmiercią, chorobą i starością. Nie każdy człowiek doświadcza wszystkich z wymienionych dolegliwości, ale niemal każdy dostrzega u siebie co najmniej jedną z nich. Autorka głośnej książki Minimalizm, wskazuje jak  poradzić sobie z tymi wyzwaniami, odwołując się do realnych przykładów z życia. Jednocześnie (również na podstawie konkretów) sprawdza granice minimalizmu. Odpowiada na pytania: Gdzie kończy się umiar, a gdzie zaczyna asceza? Czy asceza jest potrzebna, a jeśli tak, to komu i kiedy? I wreszcie: Czym jest szczęście i czy naprawdę minimalizm może pomóc w jego osiągnięciu?

Informacje dodatkowe o Minimalizm dla zaawansowanych:

Wydawnictwo: Black Publishing
Data wydania: 2015-12-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Minimalizm dla zaawansowanych

Minimalizm dla zaawansowanych - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2016-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki na 2016, Wydane w świat,
Coś dla osób, które chcą inaczej spojrzeć na życie. Trochę autobiografii, trochę poradnika, trochę wywiadów. A wszystko utrzymane w konwencji "kiedy ja..". W książce brak niepotrzebnego pouczania czy moralizowania, sporo za to inspirujących przykładów i wskazówek. Pozyska zachęca do przemyśleń. Jedyne zastrzeżenie mam do wydania i ceny. Drogawo coś. Jak na miękką oprawę i niewiele treści to 35 zł to lekka przesada. Za połowę tego warto brać.
Avatar użytkownika - gertruda25
gertruda25
Przeczytane:2016-04-19, Przeczytałam, czytam w 2016 r.,
Minimalizm po polsku
Anna Mularczyk-Meyer0
Okładka ksiązki - Minimalizm po polsku

Minimalizm to asceza i obsesja liczenia przedmiotów? Autorka stanowczo rozprawia się z tym stereotypem. Na podstawie osobistych doświadczeń i obserwacji...