Misja: przetrwanie Piaski skorpiona

Misja: przetrwanie. Piaski skorpiona - Bear Grylls

Nowy cykl powieściowy mistrza survivalu Beara Gryllsa! Autentyczne techniki przetrwania w najtrudniejszych sytuacjach! Beck Granger powraca!

Tym razem będzie się musiał zmierzyć z bezlitosną pustynią i bezwzględnymi przemytnikami. Kolejna po Złocie bogów i Wilczym szlaku opowieść, od której nie będziesz się mógł oderwać! Beck Granger wraz ze swoim przyjacielem Peterem przypadkowo poznali tajemnice przemytników i muszą uciekać przez mordercze piaski.

Jeśli nie zdołają dotrzeć do cywilizacji, grozi im powolna, okrutna śmierć. Jak zdobyć wodę... Jak jeść skorpiony... Jak wytrzymać straszliwe upały... Beck ma do dyspozycji tylko kilka prowizorycznych narzędzi - niezbyt ostry scyzoryk, strażacki toporek, latarkę, kawałek linki i podarty spadochron.

W dodatku pustynia nie jest jego jedynym wrogiem. Zbyt dużo wie i teraz ścigają go niebezpieczni przestępcy. Musi także opiekować się swoim przyjacielem, który nigdy nie znalazł się w tak trudnej sytuacji i nie zna żadnych technik przetrwania. Czy Beck poradzi sobie w obliczu zagrożeń?

Informacje dodatkowe o Misja: przetrwanie Piaski skorpiona:

Misja: przetrwanie Piaski skorpiona - opinie o książce

Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-10-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Bear Grylls to pisarz, którego poznałam właściwie przez przypadek. Na jednej z grup sprzedażowych zauważyłam jego książki i przyciągnęły moją uwagę swoimi okładkami. Niektóre tomy w księgarni kosztowały 6 złotych, żal było nie skorzystać. ,,Piaski skopiona" to trzeci tom serii pt. ,,Misja: Przetrwanie". Beck Granger wraz ze swoim wujem Alem i przyjacielem Peterem udali się do Afryki, gdzie mężczyzna, słynny doktor, miał wziąć udział w konferencji. Miejsce, w którym przebywali, nie było bezpieczne ze względu na grasujących tam przemytników, którzy okradali kraj. Peter przez przypadek nagrał coś, czego nie powinien słyszeć. Beck nie chciał zostawić przyjaciela w potrzebie i tak znaleźli się na pokładzie samolotu ... z przemytnikami włącznie. Jak się to dla nich skończyło? Czy uszli z życiem z tej przygody? Całkiem niedawno zaczęłam zapoznawać się z tą serią, a jestem już przy trzecim tomie. Może nie jest to jakieś zniewalające tempo, ale nie czytam jednej powieści za drugą. Lubię delektować się ulubionymi cyklami i tak właśnie jest w przypadku pozycji Beara Gryllsa. Seria przeznaczona jest dla nastolatków. Duża czcionka naprawdę ułatwia czytanie i sprawia, że zanim się obejrzymy czytamy ostatnie zdanie danego tomu. Lektura zajmuje kilka godzin, więc jest idealna na dłuższą podróż. Każda książka to inna przygoda Beara, jego wuja Ala i zazwyczaj jeszcze jednego bohatera. W pierwszym tomie bohater musiał się zmierzyć z wodą, w drugim z górami i śniegiem, w trzecim z Saharą i bardzo wysoką temperaturą. Jak widzicie Bear Grylls nie powiela schematów, dzięki czemu każda jego publikacja jest inna i przez to ciekawa. Kolejne tomy podobają mi się coraz bardziej. Przede mną czwarta część - ,,Ślady tygrysa". Już nie mogę doczekać się jej lektury. ,,Misja: Przetrwanie. Piaski skorpiona" to powieść, w której bohater musi się zmierzyć z wieloma trudnościami - temperaturą, pożywieniem, brakiem wody, chorobą, przemytnikami, wężami i innymi skorpionami. Nie ma łatwo. Aby przeżyć trzeba iść dalej, mimo wszystko. Zainteresowanych zapraszam do lektury.
Outdoor: Pasja i przygoda. Naprawdę duża dawka adrenaliny
Grylls Bear0
Okładka ksiązki - Outdoor: Pasja i przygoda. Naprawdę duża dawka adrenaliny

Marzysz, żeby skoczyć ze spadochronem? Wiesz, jak zbudować tratwę? Potrafisz wspinać się po skałach? Poczuj, jak adrenalina krąży w twoich żyłach! Wyrusz...