Mity greckie dla dzieci

Data wydania: 2012-05-30
ISBN: 978-83-7660-273-8
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Mity greckie dla dzieci

Tysiące lat temu starożytni Grecy opowiadali sobie historie o bogach, potworach, herosach i bohaterach. Mity były przekazywane przez kolejne pokolenia aż do współczesności. Opowieści przywołane w naszej księdze sięgają zatem samych początków czasu... Dowiecie się z nich, jak powstały niebo i ziemia, poznacie panteon greckich bogów. Przeczytacie o ludzkich uczuciach i namiętnościach, silnych i niezmiennych, w których przejrzeć się może każdy z nas. Zobaczycie, jak Zeus ciska swoje potężne gromy, jak Afrodyta wyłania się z morskiej piany, jak dzielny Herakles wykonuje swoich dwanaście prac. Spotkacie się oko w oko z potworami: Hydrą, Cerberem, harpiami, ale i usłyszycie przecudny śpiew syren i muzykę Orfeusza, zdolną wyprowadzić nawet zmarłych z krainy cieni. Czy jesteście gotowi na tę wyprawę? Wyprawę na drugą stronę czasu, na drugą stronę nas. Starożytna Hellada czeka...

Do kogo kierowana jest ta książka?
– do dzieci, które dzięki lekturze mitów poznają kulturę starożytnej Grecji
– do młodszych i starszych pasjonatów klasycznej literatury.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
– opowiada mity greckie z iście epickim rozmachem; barwny, żywy język maluje najpiękniejsze obrazy starożytnej Hellady i wywołuje w nas silne, szczere emocje
– opatrzona kunsztownymi ilustracjami, które przenosząc nas w świat antycznych malowideł, greckich waz i ornamentów, w mistrzowski sposób rozbudzają naszą wyobraźnię
– piękne wydanie, cechujące się dbałością o szczegóły i elegancką oprawą, jak przystało na klasyczne dzieło.

Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Opowiadanie i słuchanie tajemniczych historii należy do ulubionych czynności zwłaszcza dzieci, których umysły są otwarte, wyobraźnia - szeroka a pamięć - niezawodna. Największym powodzeniem cieszą się opowieści najbardziej niesamowite, a do takich właśnie należą opublikowane nakładem Wydawnictwa Jedność Mity greckie dla dzieci