Mój Kucyk Pony – Przyjaźń to magia, tom 3

"Komiks My Little Pony: Przyjaźń to magia powstał na podstawie serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Zarówno serial, jak i potem komiks szybko stały się wielkimi przebojami w Stanach Zjednoczonych. Serial doczekał się tam już czterech sezonów. Komiks zaś w 2012 roku był jednym z dwóch albumów nienależących do wydawnictw DC Comics i Marvel, które znalazły się w pierwszej setce najlepiej sprzedających się komiksów w USA. Choć docelowo cykl skierowany jest oczywiście do dzieci, dzięki wyrazistym postaciom, intrygującej, doskonale poprowadzonej akcji i niebanalnemu humorowi zyskał też wielu dorosłych fanów. Polscy miłośnicy kucyków mogą już od jakiegoś czasu śledzić kolejne odcinki serialu w telewizji. Teraz przedstawiamy trzeci tom polskiej wersji tego doskonałego – zarówno pod względem fabularnym, jak i graficznym – komiksu o przygodach niezwykłej Twilight Sparkle, przebojowej Rainbow Dash, eleganckiej Rarity, pracowitej Applejack, nieśmiałej Fluttershy i nadaktywnej Pinkie Pie w magicznej krainie Equestrii! Na trzeci tom przygód kucyków złożyły się dwie opowieści. W pierwszej Big McIntosh nie może wykonać zaplanowanej pracy, bo w drogę raz po raz wchodzą mu rozbisurmanione klaczki ze Znaczkowej Ligi. W drugiej historii księżniczka Cadance i Shining Armor opowiadają młodszym kucykom o swoich szkolnych latach i zabawnych przeszkodach, jakie musiała pokonać ich kiełkująca miłość."

Informacje dodatkowe o Mój Kucyk Pony – Przyjaźń to magia, tom 3:

Mój Kucyk Pony – Przyjaźń to magia, tom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Moją recenzję znajdziecie na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/my-little-pony-przyjazn-to-magia-katie-cook/
Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Synek czyta,
Kucyki udanie zadebiutowały za sprawa serialu telewizyjnego pod tytułem "My Little Pony: Przyjaźń to magia", a dopiero później zagościły w komiksie. Przygody niezwykłej Twilight Sparkle, przebojowej Rainbow Dash, eleganckiej Rarity, pracowitej Applejack, nieśmiałej Fluttershy i nadaktywnej Pinkie Pie w magicznej krainie Equestrii szybko stały się wielkimi przebojami w Stanach Zjednoczonych. Serial doczekał się tam już czterech sezonów. W tomie 3 Mój Kucyk Pony – Przyjaźń to magia przedstawiono dwie opowieści. W pierwszej Big McIntosh próbuje jak najlepiej wykonać pewną pracę, ale nie jest to łatwe zadanie, bo nieustannie musi zmagać się z klaczkami ze Znaczkowej Ligi. W drugiej historii cofamy się w przeszłość. Księżniczka Cadance i Shining Armor opowiadają młodszym kucykom o swoich szkolnych latach i zabawnych przeszkodach, jakie musiała pokonać ich kiełkująca miłość.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-11-25, Ocena: 4, Przeczytałem,
KUCYKI TO SŁODYCZ Kucyki Pony powracają w trzecim tomie swoich przygód i z wrodzonym sobie wdziękiem i urokiem udowadniają, że są czystym przykładem humorystycznej słodyczy w świetnym wydaniu! Tym razem zamiast jednaj długiej przygody, otrzymujemy dwie nieco krótsze i bardziej przyziemne opowieści o przyjaźni. W pierwszej z nich Big McIntosh ma pracę do zrobienia, jednak festyn nie ułatwia tego zadania. A co gorsze Znaczkowa Liga jak zwykle sprowadza kłopoty, kiedy wpadają na pomysł zabawy fajerwerkami... W drugiej opowieści księżniczka Cadance wraz z Shining Armor oferują nam opowieść o swojej przeszłości. Trafiamy więc wraz z nimi do szkolnych czasów i początków rodzącej się miłości, na przeszkodzie której staje wiele czynników... ,,My Little Pony" to seria przeznaczona dla dzieci, typowa dla młodych odbiorców, ale niech poznam dorosłego, który, gdy przeczyta ich przygody, w mniejszym bądź większym stopniu nie ulegnie ich czarowi. Chyba takiego nie spotkam. Oczywiście najważniejsi są najmłodsi czytelnicy, a ci jak zwykle bawić się będą znakomicie. Wszystkie elementy serii zostały zachowane, mamy więc i humor, i akcję, i prezentację konkretnych postaw i wartości, ciekawe przygody, ciekawych bohaterów. Za przedstawione tu historie wzięli się autorzy pierwszego tomu losów Kucyków, który to osiągnął imponujący sukces i znakomicie kontynuują to, co sami poniekąd zaczęli. Rysunki są tu kolorowe, uroczo proste i świetnie dobrane. Miękkie, bardzo plastyczne i odpowiednio zabawne. Miło się na nie patrzy, tak jak i miło czyta się całość. I chce się więcej. A skoro nawet dorosłego Kucyki potrafią zauroczyć, dzieci będą po prosty wniebowzięte. Szczególnie, że całość została starannie wydana i wzbogacona o dodatkowe ilustracje. Słowem podsumowania polecam dla młodych czytelników. Czas poświęcony lekturze, będzie dla nich czasem spędzonym miło i wartościowo. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/25/moj-kucyk-pony-przyjazn-to-magia-tom-3-katie-cook/
Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Mój Kucyk Pony Przyjaźń to magia, tom 10
Katie Cook0
Okładka ksiązki - Mój Kucyk Pony  Przyjaźń to magia, tom 10

Komiks My Little Pony: Przyjaźń to magia powstał na podstawie serialu telewizyjnego o takim samym tytule. Zarówno serial, jak i potem komiks szybko...

Ja i mój autyzm. Przewodnik dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Katie Cook0
Okładka ksiązki - Ja i mój autyzm. Przewodnik dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Każdy z nas jest inny. Mamy różny wygląd, wzrost, figurę, kolor włosów. Różnimy się tym, co lubimy i czego nie lubimy. Wszyscy mamy swoje wyjątkowe talenty...