Opis ksiązki
Kup Teraz

Mroczne serce. Przeznaczeni

Ocena ( 3 osoby )
4.7
Wydawnictwo: Mak
Data wydania: 2011-05-16
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9783863800055
Liczba stron: 376
Dodał/a książkę:al-ks
Jane Jonas, która niedługo skończy szesnaście lat, ma niepokojące powtarzające się sny. Pojawia się w nich tajemniczy chłopak i mówi jej, że są sobie przeznaczeni. Jej matka jest coraz bardziej zaniepokojona niebezpiecznymi nocnymi wędrówkami dziewczyny. Ale świat snów i rzeczywistość już niedługo się spotkają…

Gdy Jane zaprzyjaźni się z tajemniczym nowo przybyłym chłopakiem, niezmiernie interesującym blondynem, fascynującym i innym niż wszyscy, zapragnie go bardziej niż kogokolwiek… dopóki na jej drodze nie stanie towarzysz ze snów.

Dziewczyna musi wybrać jeden z dwóch światów – ten znajomy, w którym pojawiła się romantyczna ekscytująca nuta lub ten drugi, mroczny i groźny, gdzie anioły, wilkołaki i czarujący nieznajomy starają się ją uwieść. ukryj.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Lorelei plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - fantastyka 2016,
Książkę czyta się niezwykle przyjemnie. Wprawdzie niemal od razu wiadomo, kto jest kim i w jaki sposób poszczególni bohaterowie są ze sobą powiązani, ale nie wpływa to drastycznie na spadek przyjemności z czytania. Główną zaletą powieści są niewątpliwie bohaterowie. Zostali nakreśleni dosyć szczegółowo i sprawiają wrażenie żywych i autentycznych. W swoim zachowaniu i sposobie bycia są naturalni. Nic, co robią czy mówią nie jest wymuszone. Główna bohaterka, Jane, jest samotną, zamkniętą w sobie indywidualistką. Czytelnik może się z nią łatwo utożsamić - jest wrażliwa, często spędza czas na rozmyślaniach, ma za sobą przykre doświadczenia. Gdy poznaje Lukę i Evana, u których wzbudza zainteresowanie, nie zmienia się nagle w atrakcyjną, pewną siebie dziewczynę. Nadal pozostaje nieufna i zdystansowana. Do mocnych stron powieści można zaliczyć także naturalny i spokojny rozwój wzajemnych uczuć i relacji pomiędzy bohaterami - najpierw się poznają, potem zaprzyjaźniają, a w końcu odkrywają, że są w sobie zakochani. Nie jest to książka, w której akcja biegnie jak szalona, a bohaterowie przeżywają gwałtowne uniesienia. Niestety, od strony technicznej książka ogromnie rozczarowuje. W tekście występuje mnóstwo błędów. Mam tu na myśli "zjedzone" litery, niepoprawne końcówki w odmienianych czasownikach i przymiotnikach, dziwny szyk w zdaniach, źle wstawione przecinki i kropki itp. Zabrakło mi też w powieści dokładniejszego opisu Nissilum, świata, w którym żyje Luka, oraz jego barwnych mieszkańców. Wyraźnie widać, że przestrzeń jest w tej książce jedynie tłem dla akcji, mało istotnym elementem i pretekstem, by skonstruować poszczególnych bohaterów w taki, a nie inny sposób. Mimo to uważam, że książkę warto przeczytać.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Simi_48 Linia koment
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Grojda Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
al-ks Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów