Mściciel; Wróbel nie spadnie...; Wyspa Zapomnienia; Ostatnia obietnica

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Mściciel - Frederick Forsyth, tł. Andrzej Szulc 2. Wróbel nie spadnie... - Linda Nichols, tł. Piotr Art 3. Wyspa zapomnienia - Dennis Lehane, tł. 4. Ostatnia obietnica - Richard Paul Evans, tł. Anna Kołyszko

Informacje dodatkowe o Mściciel; Wróbel nie spadnie...; Wyspa Zapomnienia; Ostatnia obietnica:

Wydawnictwo: Readers Digest
Data wydania: 2002 (data przybliżona)
ISBN: 83-905429-9-4

Kup książkę Mściciel; Wróbel nie spadnie...; Wyspa Zapomnienia; Ostatnia obietnica

Mściciel; Wróbel nie spadnie...; Wyspa Zapomnienia; Ostatnia obietnica - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2016-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2016, Mam,
Ta książka jest zbiorem skróconych wersji powieści czterech autorów. Całość czytało się dość szybko i z ciekawością. Pierwsza powieść to "Mściciel" Fredericka Forsyth'a. Dobry, wciągający thriller z ciekawymi postaciami i fabułą. Akcja dzieje się zarówno w przeszłości jak i w teraźniejszości. Powieść osadzona w realiach, opowiada o człowieku, który doświadczony przez trudy wojny, po latach decyduje się na nielegalną działalność i zostaje wynajęty do odszukania młodego chłopaka. Zakończenie książki potrafi zaskoczyć. Drugą powieścią jest "Wróble nie spadnie..." Lindy Nichols. Opowieść o zagubionej kobiecie, którą trudne życie i złe wybory skłaniają do ucieczki. Powieść pełna nadziei i wiary w to, że każdy pomimo dokonanych wcześniej złych uczynków ma szansę na szczęście. Typowa romantyczna historia z happy endem, momentami może i zbyt naiwna. Trzecia powieść to "Wyspa zapomnienia" Dennisa Lehane'a. Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza pozycja w tym zbiorze. Gdyby to była osobna książka, dostałaby ode mnie mocne 6. Kolejny thriller, tym razem z dreszczykiem, mnóstwem sekretów i wciągającą fabułą oraz intrygującymi postaciami. Czyta się go jednym tchem. Zaskakująca i mroczna. Ostatnia powieść to romans pt.: "Ostania obietnica" Richarda Paula Evansa. Mamy tutaj historię zarówno nieszczęśliwej miłości, jak i uczucia, które nagle wybucha i zmienia życie bohaterów, mających już spory bagaż doświadczeń. Opowieść smutna, trochę romantyczna, trochę naiwna i posiadająca swoje radosne momenty. W tym zbiorze mamy zarówno akcję, dreszczowiec, romans i dramat. Mieszanka historii, pośród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.