Muzyka ciszy

Muzyka, podobnie jak miłość, jest dla mnie potrzebą, ale także i przede wszystkim nieuchronnym przeznaczeniem, podobnie jak upływ czasu - mówi bohater tej książki. Kim w rzeczywistości jest Amos?

Pod postacią bohatera tej poruszającej i prawdziwej historii kryje się sam autor. Andrea Bocelli, jest jednym z najsłynniejszych muzyków naszych czasów. Obdarzonym cudownym tenorem artystą, który równie pięknie wykonuje niezapomniane przeboje pop, romanse i muzykę operową. Artystą, którego śpiew, niezależnie od gatunku muzyki, trafia wprost do serc słuchaczy. W autobiograficznej opowieści prezentuje inną, choć równie pasjonującą muzykę - ,,muzykę ciszy", głos wewnętrznego świata bohatera, którego wrażliwość przejawia się w każdym spostrzeżeniu i zwierzeniu. Bocelli wspomina lata nauki, snując opowieść o rodzinie, przyjaciołach, pierwszych miłościach i sukcesach. Książka opowiada o życiu pełnym triumfów, ale też porażek, cierpień i wątpliwości. Zwraca uwagę szczerość, ale zarazem delikatność z jaką Bocelli opisuje relację z ojcem i swoją towarzyszką życia Veronicą. Wprowadza czytelnika w swój duchowy świat - bogaty, wrażliwy i złożony.

Andrea Bocelli - włoski śpiewak, kompozytor i producent muzyczny - urodził się w 1958 roku w Lajatico koło Pizy. Ukończył wydział prawa, ale poświecił się swej największej pasji - muzyce. Po sukcesie na festiwalu w San Remo w 1994 zawojował światowe listy przebojów. Jego płyty sprzedano w ponad 70 milionie egzemplarzy. Postrzegany jako ambasador włoskiej tradycji muzycznej, występował z wybitnymi artystami rozmaitych gatunków muzycznych, zarówno pop jak muzyki klasycznej.  Jego niebywały światowy sukces ukoronowała gwiazda w słynnym pasażu Walk of Fame w Hollywood.

Informacje dodatkowe o Muzyka ciszy:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-03-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Muzyka ciszy

Muzyka ciszy - opinie o książce

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
W drodze. Zapiski pielgrzyma
Andrea Bocelli0
Okładka ksiązki - W drodze. Zapiski pielgrzyma

Książka Wdrodze to zapis trzytygodniowej podróży konnej wzdłuż Via Francigena. Na kartach tego swoistego dziennika odżywają nie tylko przeżycia związane...