Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających matematyczne myślenie

Liczby rządzą światem!

Skup się całkowicie. Nie trać pewności siebie. Opanuj działania na liczbach. Baw się dobrze, rozwiązując zadania. I naucz się myśleć MATEMATYCZNIE. Gimnastyka w służbie myślenia numerycznego

Sprawne pamięciowe operowanie na liczbach jest dziś bardzo ważną umiejętnością. Jeśli umiesz coś szybko obliczyć, lepiej radzisz sobie w różnych sytuacjach codziennych, podczas negocjacji biznesowych czy podczas wybierania najlepszej oferty spośród wielu pozornie bardzo podobnych. Jeśli zaczniesz rozwijać swoją wyobraźnię matematyczną, wzrośnie Twoja spostrzegawczość, a zależności między liczbami będziesz dostrzegać z łatwością.

Jak to się robi?

To mała książeczka o wielkich możliwościach. Dzięki niej poprawi się Twoja zdolność do myślenia matematycznego, a ponadto nabierzesz biegłości w operowaniu na liczbach. Rozpoczniesz od ćwiczeń bardzo prostych, zachęcających do dalszej pracy, a potem niepostrzeżenie zaczniesz rozwiązywać zadania dużo trudniejsze — łamigłówki liczbowe są bardzo przyjemną zabawą. Książka stanowi świetną pomoc w codziennym treningu mózgu: zawiera zadania łatwe (mała rozgrzewka dla szarych komórek), a także trudniejsze (prawdziwy trening). W trakcie ćwiczeń szybko zauważysz, że sprawniej liczysz w pamięci, myślisz logiczniej, bez trudu dostrzegasz rozmaite powiązania i zależności. A kiedy sprostasz wyzwaniu i staniesz się agentem Zero, zobaczysz, jak wspaniale jest mieć umysł wytrenowany w pracy z liczbami!

Do zapamiętania: Naucz się myśleć o liczbach w sposób wielopłaszczyznowy. Zaprzyjaźnij się z liczbami i staraj się o nich myśleć możliwie najczęściej. Spróbuj wyobrażać sobie liczby. Uwierz we własne możliwości i ćwicz liczenie w pamięci — najlepiej codziennie.

Informacje dodatkowe o Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających matematyczne myślenie:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2016-02-17
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających matematyczne myślenie

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających matematyczne myślenie - opinie o książce

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających szybkie myślenie
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających szybkie myślenie

Turbodoładowanie dla Twojego mózgu! Jak szybko myśleć, czyli warunki konieczne do osiągnięcia przyspieszenia Rozkosze łamania głowy, czyli 50 zadań...

Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli

Z lewej na prawą i z prawej na lewą — odbijaj myślowe piłeczki! W tarapatach, czyli jak Twój mózg poradzi sobie z testem na dzień dobry Kręgi...