Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających szybkie myślenie

Turbodoładowanie dla Twojego mózgu!

Jak szybko myśleć, czyli warunki konieczne do osiągnięcia przyspieszenia Rozkosze łamania głowy, czyli 50 zadań na poprawę szybkości myślenia Wyzwanie, czyli wspaniała rozrywka na deser

Szybkość myślenia i zdolność do błyskawicznego podejmowania decyzji to zalety szczególnie ważne we współczesnym świecie. Ludzie obdarzeni takimi zdolnościami znacznie łatwiej orientują się w zmiennej rzeczywistości, bez trudu dostosowują do nowych warunków życia, a ponadto dobrze radzą sobie nawet pod silną presją. Myślisz, że z tym trzeba się urodzić? Nieprawda: myślenie i analizowanie sytuacji to umiejętności, które można w sobie wykształcić i ciągle rozwijać. Jedną z najprzyjemniejszych metod stymulowania własnych szarych komórek jest rozwiązywanie zadań umysłowych. Do tego właśnie służy ta książka.

Znajdziesz tu pół setki łamigłówek o różnym stopniu trudności. Wszystkie one mają jeden cel: poprawić Twoje umiejętności szybkiego myślenia, kojarzenia i działania w sytuacjach, które nagle Cię zaskakują. Podczas ich rozwiązywania Twój mózg zacznie tworzyć nowe połączenia, a Ty będziesz świetnie się bawić. Zadania ułożone są od najprostszych do najtrudniejszych. A gdy już uporasz się z całą pięćdziesiątką, czeka Cię wspaniała podróż do Flanders Hall! Podejmij wyzwanie!

Szybkościowy zawrót głowy!

Charles Phillips — jest autorem 20 książek i współautorem ponad 25 innych, w tym The Reader’s Digest Compendium of Puzzles & Brain Teasers (2001). Zajmował się staroindyjskim rozumieniem inteligencji i świadomości, mechanizmem snów oraz percepcją i reakcją na kolory. Uwielbia i kolekcjonuje najróżniejsze gry i łamigłówki.

Informacje dodatkowe o Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających szybkie myślenie:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2016-02-18
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających szybkie myślenie

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających szybkie myślenie - opinie o książce

Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę

Z lewej na prawą i z prawej na lewą — wykorzystaj obie półkule swojego mózgu! Wśród synaps i kwiatów, czyli sprawdź...

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie lateralne
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie lateralne

Alternatywne ścieżki myślenia Łam zasady Zmień perspektywę Nie spiesz się i uwolnij umysł Rozwiązuj łamigłówki i myśl lateralnie Gimnastyka w służbie...