Opis ksiązki
Kup Teraz

Myszka Precelka się nie nudzi

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-03-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788325901011
Liczba stron: 26
Dodał/a książkę:wages
W pewnej bibliotece w Orzeszkowie mieszkają myszka Precelka i cała jej mysia rodzina. To także dom bibliotekarki pani Dody i kota Animrumru. Wśród książek i przykurzonych regałów myszka Precelka dowiaduje się, że czytanie jest najwspanialszą rzeczą na świecie. Uczy się także zasad postępowania mysiej rodziny, na przykład tego, że trzeba się dzielić z potrzebującymi (nawet największym mysim przysmakiem – serem). Stwierdza, że nudzą się tylko ci, którzy nie umieją sobie znaleźć nic ciekawego do roboty. No i odkrywa, że najwspanialej jest mieć wielu przyjaciół, a także że na przyjaźń można zasłużyć, gdy słucha się potrzeb innych i gdy stara się im pomagać…

To niezwykle mądra seria, napisana z wielką wrażliwością, ale też z humorem. W jej bohaterce myszce Precelce dzieci odnajdą siebie. I być może odpowiedzą sobie na pytania, co robić, by mieć wielu przyjaciół i realizować własne potrzeby i marzenia.

To książki do samodzielnego czytania, które uczą myślenia i odczuwania. Nie ma w nich przemocy, sensacji, zagadek, ale są piękny język i niezwykłe, subtelne ilustracje. Poleci je rodzicom nasza redakcyjna babcia Krysia, która wierzy, że tylko prawdziwie piękne i mądre książki przetrwają próbę czasu.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wages plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Wyzwanie - Książki dla dzieci 2016,
Myszka Precelka i cała jej rodzina mieszka w bibliotece pod czujnym okiem bibliotekarki Dody. W tej książeczce Precelka stara się zwalczyć Nudę. Po rozmowie z dziadkiem stwierdza, że jego sposób na nudę jej nie odpowiada i poszuka własnego. Jak wiadomo Nuda nie lubi psot, więc Precelka opracowuje plan i wyrusza do pokoju bibliotekarki Dody. Po spłataniu jej psikusa (nie zdradzę jakiego!) Precelka pomaga pokonać Nudę swoim małym braciom. Miła, sympatyczna postać Myszki, którą znam z wcześniejszych książek i bardzo lubię. Szczerze polecam!
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów