Okładka - Na Krawędzi Opowieści o kryzysie

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012
ISBN: 9788393291915
Dodał/a książkę:helion

Na Krawędzi to eseje o ludziach, władzy, pieniądzach, próżności i głupocie. Napisane z lekkością, czasem uszczypliwym dowcipem, teksty najlepszych autorów amerykańskiego magazynu Vanity Fair.

Na Krawędzi to historie prawdziwe, godzina po godzinie zapis najważniejszych i najciekawszych momentów kryzysu gospodarczego. Książka pozwala zrozumieć mechanizm, który doprowadził gospodarki Zachodu na skraj upadku, a czyta się ją jak powieść sensacyjną.

W książce obok znakomitych analitycznych esejów J. Stglitza czy N. Fergussona, są historie o miliardach dolarów straconych przez Harvard, portret Bernarda Madoffa, największego oszusta w historii współczesności widziany oczami jego wieloletniej sekretarki, znakomity zapis strategicznych wyzwań przed którymi stoi dziś prasa również amerykańska.

Na Krawędzi to też portrety - menedżerów z upadających banków spadających w niebyt z miliardowymi premiami, maklerów, polityków. To opowieść o bogactwie, arogancji i lekcji pokory z Wall Street. Napisane żywym językiem, przez najlepszych amerykańskich eseistów i dziennikarzy biznesowych eseje są świadectwem najtrudniejszych chwil światowej gospodarki. Książka pod redakcją redaktora naczelnego magazynu Vanity Fair to zbiór esejów najlepszych amerykańskich ekonomistów i dziennikarzy biznesowych, takich jak: Mark Bowden, Bryan Burrough, Bruce Feirstein, Niall Ferguson, Michael Lewis, David Margolick, Bethany McLean, Nina Munk, Cullen Murphy, Todd S. Purdum, Mark Seal, Michael Shnayerson, Eleanor Squillari, Joseph E. Stiglitz i Vicky Ward.

Na Krawędzi jest doskonałą literaturą faktu, jest też kapitalną kroniką wydarzeń z lat 2008-2009. Eseje pokazują mechanizmy, które doprowadziły do najpotężniejszego światowego kryzysu finansowego od czasu Wielkiego Kryzysu lat 30. Czyta się tę książkę jak najlepszą powieść sensacyjną. Trudno momentami uwierzyć, że opisane zdarzenia naprawdę miały miejsce, pisze w przedmowie do polskiego wydania Igor Chalupec, Prezes i Partner Icentis Corporate Solutions.

Patronami medialnymi książki są: Rzeczpospolita, Forbes, Radio PIN, ThinkTank, Bankier.pl Partnerami zostali: Narodowy Bank Polski, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Instytut Rynku Kapitałowego, Icentis oraz Grupa TRIP