Opis ksiązki
Kup Teraz

Namiestniczka. Księga III

Ocena ( 4 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-10-04
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788378393658
Liczba stron: 600
Dodał/a książkę:elibri

Długo oczekiwane zamknięcie epickiej Trylogii Suremu!

Zdawać by się mogło, że w Imperium Anryjskim wreszcie nastał czas spokoju i radości. Na tronie zasiada przepowiedziany w proroctwie król-elf, a królowa właśnie urodziła mu następcę. Na pozór wszystko w państwie układa się dobrze, ale przecież gdzieś zawsze czai się nieszczęście, a rzeczywistość nader często wygląda zupełnie inaczej, niż mogłoby się wydawać.

Krytycy o poprzednich tomach:

Istnieją książki, które swą fabułą porywają już od pierwszej strony, wciągając czytelnika w świat wykreowany w najdrobniejszych szczegółach. Lecz są i takie, w których trzeba się rozsmakować (...) dopiero w trakcie lektury odsłaniają bogactwo fabuły, epicki rozmach w konstrukcji opisywanego w nich uniwersum oraz wielce ciekawie zarysowane sylwetki bohaterów. (...) Do takich właśnie pozycji zaliczyć można ,,Namiestniczkę" Wiery Szkolnikowej.

Maja Białkowska, Poltergeist

Bardzo polecam książkę pani Wiery Szkolnikowej. Każdy miłośnik fantastyki znajdzie w niej coś dla siebie, a i rodzicom mogę spokojnie ,,Namiestniczkę" polecić jako prezent dla dorastającej pociechy.

Nastek.pl

Umiejętnie splatane wątki, dynamiczne prowadzona akcja i wyraziści bohaterowie to solidne argumenty, by po tę pozycję sięgnąć. [...] Książkę polecam wszystkim fanom fantasy i nie tylko, z pewnością bowiem zaspokoi ona apetyt na dobrą i wciągającą lekturę.

Justyna Rojek, Wiadmości24.pl

Wiera Szkolnikowa (ur. w 1980) w roku 2001 wyszła za mąż i wyjechała do Kanady. Tam skończyła studia, w wolnym czasie tworząc gry RPG. Cały czas chciała jednak przede wszystkim pisać, tworzyć własne fantastyczne światy. Z tego pragnienia wzięła się ,,Namiestniczka", pierwsza książka o Imperium Anryjskim. Powieść została wydana, ale świat Anry nie zmieścił się w jednym tomie, Szkolnikowa napisała więc drugi i trzeci. Obecnie wychowuje starszego syna i dwójkę bliźniaków (co można uznać za swoistą odpowiedź wszechświata) i pracuje nad kolejna książką.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Ronja plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,2016,52 książki 2016,
Beznadziejne zakończenie świetnie zapowiadającej się trylogii. Pięć stron zniszczyło cały trzeci tom i pozostawiło po sobie ogromny niesmak i zdegustowanie...
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2015),Wyzwanie Initium - fantastyka,
Trochę zawiedziona zakończeniem ostatniego tomu-nie pasowało mi klimatem nijak do całości. Ale to co było wcześniej jak najbardziej na tak :) co prawda momentami musiałam się zastanowić o kim właściwie teraz czytam-postaci dużo, imiona czasami podobne, więc zdarzało mi się pogubic.Niemniej jednak cała fabuła bardzo mi się podobała.
roksana85 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Zakończenie trylogii, przeczytałam ją głównie dlatego że nie cierpię zostawiać nieprzeczytanej historii nawet jeśli jest ona nudna i mocno się wlecze.
Stella_Aga plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,Przeczytane,
Nareszcie znalazłam czas, aby przeczytać III księgę "Namiestniczki" pt. "Spadająca Strzała" Wiery Szkolnikowej, którą kupiłam już jakiś czas temu. Czy autorka sprostała trudnemu zadaniu, a zakończenie Trylogii Suremu jest równie dobre jak poprzednie części? Oczywiście, że tak.
Proroctwo wypełniło się - powrócił król Elian, a jego małżonka Salome właśnie urodziła mu następcę. Jednak, czy powrót legendarnego władcy oznacza pokój i szczęście? Niekoniecznie... Elian zaczyna wprowadzać wiele zmian, które nie podobają się większości poddanych. Oznacza to początek problemów gospodarczych, społecznych i politycznych. Zaczynają wybuchać bunty oraz poważne zamieszki. Tymczasem w małżeństwie Eliana i Salome nie układa się zbyt pomyślnie. Czyżby wyobrażenia namiestniczki o wspaniałym królu rzeczywiście były tylko snem?
Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się styl Szkolnikowej. Autorka pisze w ciekawy sposób, wie jak zainteresować czytelników. Opisy są barwne, odpowiedniej długości, często wzruszające. Uwielbiam ten klimat i niesamowitą zamkową atmosferę. Podobają mi się również dialogi, odpowiednie dla danych bohaterów i sytuacji. Co do bohaterów - są bardzo interesujący, każdy z nich jest inny i większości nie można jednoznacznie ocenić, jako złych lub dobrych. Jest ich jednak dużo i czasem można nie pamiętać, kto jest kim i co się z nim działo w poprzednich częściach. Szkoda, że na końcu książki nie ma żadnego słowniczka postaci, wtedy byłoby o wiele lepiej.
Książka świetnie pokazuje życie pewnej społeczności. To wielowątkowa opowieść o ludziach, którzy kochają i chcą być kochani, marzą, nienawidzą, zdradzają, spiskują, walczą o władzę. Losy wielu z nich są bardzo dramatyczne. Niektórzy zmieniają się, a także przemiany są niezwykle interesujące. W książce znajdziecie także sporo wątków związanych z polityką. Ukazany jest związek przyczynowo-skutkowy, wszystko z czegoś wynika, a każda decyzja ma swoje konsekwencje. Wątków ta powieść zawiera dużo, ale wszystkie łączą się ze sobą i mają jakiś sens. Osobiście polubiłam wielu bohaterów, niektórzy jednak mnie zdenerwowali.... Szczególnie kibicowałam Tairin i Corvinowi oraz Iriji i Aivorowi. Niepokoiłam się o ich losy.
"Namiestniczka. Księga III" o historia, która udowadnia nam, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. Uświadamia, że zawsze warto naprawić swoje błędy/ Pokazuje jak boli nielojalność i zdrada oraz jak trudno odbudować czyjeś zaufanie. Warto także zwrócić na ciekawą mitologię oraz inne elementy fantastyczne. Uważam, że to świetnie zakończenie całej trylogii, wyjaśnienie wszystkich tajemnic oraz interesujące zakończenie, które nie wszystkim się spodobało, ale mi tak.
"Morze jedynie pozostało niezmienione. Ludzie, nawet najbliżsi, mogą zdradzić, uciec, okłamać, tylko fale będą wiecznie bić o skały. Morze jest godne zaufania. I ono było bodaj jedynym, co jeszcze łączyło ją z Corvinem. Morze i umierająca nadzieja" - s. 91.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów