Neuroplemiona. Dziedzictwo autyzmu i przyszłość neuroróżnorodności

Przełomowa książka, która podważa tradycyjne postrzeganie autyzmu i ukazuje szersze spojrzenie oferujące zrozumienie i społeczną akceptację ludzi, którzy myślą inaczej

Czym jest autyzm? Niepełnosprawnością towarzyszącą choremu przez całe życie czy naturalnie występującą w świecie formą perspektywy poznawczej przypominającą geniusz? Obie odpowiedzi są poprawne, choć nie do końca wyczerpują tę kwestię. Przyszłość naszego społeczeństwa zależy od jej zrozumienia.

Steve Silberman, dziennikarz ,,Wire" odkrywa tajemniczą historię autyzmu oraz rzuca nowe światło na to, co słynni naukowcy usiłowali stłumić w zarodku, ukazując przy tym niezwykły potencjał osób dotkniętych autyzmem.

Odwołując się do badań pionierów w dziedzinie autyzmu, jak i do przewrotnego konceptu różnorodności neurologicznej, teoria Silbermana głosi, że autyzm, dysleksja czy ADHD nie są bynajmniej nieprawidłowościami. To po prostu efekt naturalnych wariacji w genomie człowieka.

Książka, która zredefiniuje ludzkie zrozumienie historii, znaczenia, funkcji oraz wpływu różnorodności neurologicznej na świat człowieka.

Informacje dodatkowe o Neuroplemiona. Dziedzictwo autyzmu i przyszłość neuroróżnorodności :

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-06-23
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: NeuroTribes: The Legacy of Autism and the Future of Neurodiversity

Kup książkę Neuroplemiona. Dziedzictwo autyzmu i przyszłość neuroróżnorodności

Neuroplemiona. Dziedzictwo autyzmu i przyszłość neuroróżnorodności - opinie o książce

Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej
Steve Silberman0
Okładka ksiązki - Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej

Czym jest autyzm? Zaburzeniem rozwojowym towarzyszącym człowiekowi przez całe życie czy naturalnie występującą w świecie formą perspektywy poznawczej...