Nianiu, na pomoc!

ODZYSKAJ KONTROLĘ NAD DZIEĆMI DZIĘKI PROSTYM, BEZPOŚREDNIM SPOSOBOM, PRZETESTOWANYM PRZEZ ZESPÓŁ DOŚWIADCZONYCH NIAŃ!

Twój dom stanął na głowie? Pierwsze skrzypce grają w nim dzieci? Masz wrażenie, że jesteś raczej dozorcą małpiarni, a nie rodzicem?

Trzymaj się. Gdy Twoja rodzina popada w tarapaty, do akcji wkraczają Nianie do zadań specjalnych. Bo dzieci nie rodzą się nieznośnymi bachorami; nieznośnymi bachorami dzieci się stają. Nikt nie wie o tym lepiej niż Niania Deb i Niania Stella - gwiazdy programu Nianiu, na pomoc!, który z dnia na dzień stał się hitem w TVN Style. Co tydzień dziesięć milionów widzów gromadzi się przed telewizorami, by zobaczyć, jak nianie przejmują stery i przemieniają kolejny rodzinny młyn w oazę spokoju i porządku. Niestraszne im karczemne awantury - Niania Deb i Niania Stella pomagają rozwydrzonym dzieciom i zdezorientowanym rodzicom stać się rodziną, którą zawsze chcieli być.

Teraz nianie dzielą się swoją wiedzą z milionami innych rodzin, które miotają się w poszukiwaniu niezawodnych rozwiązań. Pokazują, że w pierwszej kolejności zmienić się muszą rodzice - bo gdy za złe zachowanie nie ponosi się konsekwencji, dzieci szybko zdają sobie sprawę, że nie ma powodu, dla którego miałyby przestać dokazywać. A gdy mama i tata nie wiedzą co robić, dowodzenie przejmują dzieci. Nauczysz się, jak stawiać czoła problemom, jak być twardym a zarazem kochającym, jak porozumiewać się łatwo i efektywnie i jak wprowadzić jasne Zasady Domowe.

Poradnik Nianiu, na pomoc! - Nianie do zadań specjalnych pomoże Ci radzić sobie w sytuacjach, które wymknęły się spod kontroli.

Rodzice! W sytuacjach podbramkowych dzwońcie po Nianie do zadań specjalnych.

Informacje dodatkowe o Nianiu, na pomoc!:

Wydawnictwo: Red Horse
Data wydania: 2009-03-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Nianiu, na pomoc!

Nianiu, na pomoc! - opinie o książce

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Poradnik dla rodziców posiadających problemy wychowawcze. "Zapewnienie dziecku szczęśliwego domu to obowiązek każdego rodzica. Twojemu dziecku szczęśliwy dom po prostu się należy! Dzieci zasługują na szacunek, spokój i harmonię, konsekwencję w działaniu i miłość. Mamy nadzieję, że ta książka pozwoli Wam ustalić Zasady Domowe, które okażą się skuteczne i pozwolą Waszym dzieciom rozkwitnąć, abyście się stali rodziną jaką zawsze chcieliście być."- tak brzmią końcowe zdania w przedmowie Autorek, które świetnie streszczają o czym jest ten poradnik dla rodziców. Jestem przekonana, że wszystko co jest w niej obiecane może się spełnić jeśli zaczniecie działać według poleceń Niani Deb i Stelli. Ja zaufałam im i udało się zmienić wiele na lepsze. Pierwsze sukcesy zaskoczą Was i zmotywują do dalszego działania. Znajdziecie w tym poradniku sposoby na poradzenie sobie z niejednym trudnym zachowaniem Waszej pociechy, nie zależnie od jej wieku. Nie zastosujecie jednak manipulacji. Kiedy rozpoznacie ( według klasyfikacji) Niań, którym z rodzajów rodzica jesteście- rozpoznacie jakie problemy sami stwarzacie. Nie zostaniecie pozostawieni sami sobie, dostaniecie pakiety propozycji gotowych rozwiązań konkretnych problemów takich jak na przykład kłopoty w samotnym wychowywaniu dziecka, obgryzanie paznokci, nieposłuszeństwo, rywalizacja rodzeństwa- na pewno znajdziecie wśród nich te, które Was interesują. Ja po swoim egzemplarzu piszę krótkie osobiste notatki, podkreślam ważne kwestie- dostosowuję zawartość książki do swoich indywidualnych potrzeb i jeśli nie możecie tego robić- róbcie notki w zeszycie- uczcie się siebie od nowa :-) Opłaca się, bo to o czym pisałam na wstępie mojej opinii o książce jest warte wiele wysiłku i poświęcenia. W książce zawarte są wątki fabularne ułatwiające zrozumienie problemów i ich rozwiązanie. W książce znajdziecie opis rodziny "testowej"- McCrayów- tata, zestresowany policjant, mama- przemęczona gospodyni domowa i pięcioro urwisów w wieku 3- 9 lat. Dom stoi na głowie, huczy od wrzasków, dzieciaki przypominają rozbrykane małpiątka skakające po meblach, które biją nie tylko siebie, ale i mamę, stojącą na skraju załamania nerwowego. Jaj mąż, ojciec dzieci całkiem już zrezygnował z walki o "normalność" ich rodziny. Koszmar- prawda? Ale wiele rodzin tak funkcjonuje- niestety. Kiedy do rodziny wkracza Niania Stella z zamiarem zdiagnozowania problemów rodziny McCrayów od początku tata jest sceptykiem i trudno przekonać go do zmian. Krok po kroku rodzice przekonują się, że Zasady Domowe zbliżają ich do marzeń o spokojnej, szczęśliwej rodzinie. Nie brak więc w tej książce "żywych" przykładów rozmów prawdziwych ludzi ( są też zdjęcia z planu- nagrań z programów TVN, których nie oglądałam, ale czytałam, że takie się odbyły). Warto mieć tą książkę w domowej biblioteczce i sięgać po nią jak po koło ratunkowe. Polecam od serca każdej mamie, tacie, babuni, dziadkowi- każdemu kto ma wpływ na związki rodzinne i Zasady Domowe.