Nie lubię łaskotek: Prawo dziecka do mówienia "nie"

Łaskotki wujka powodują, że chłopiec czuje się tak, jakby jego wnętrze rozpadało się na kawałki. Kocha swojego wujka, ale nie te łaskotki. Chce się schować, kiedy zbliża się jego wizyta. Zrobi sobie kropki na twarzy, żeby wujek pomyślał, że ma ospę i trzymał się od niego z daleka. Powie mamie, że jest chory, aby pozwoliła mu zostać w pokoju. Zamiast tego mówi jej jednak o łaskotkach wujka.. i już razem rozwiązują problem. Łaskotanie, chociaż może wydawać się nieszkodliwą zabawą, często stanowi ogromną przykrość. Fizycznie staje się bolesne i nadmiernie pobudzające, a emocjonalnie wzbudza złość, żal, poczucie utraty panowania na ciałem i sytuacją, a wreszcie dokonania na dziecku gwałtu. Książka "Nie lubię łaskotek" to opowiadanie o prawie dziecka do powiedzenia NIE, kiedy jest dotykane w taki sposób, że odczuwa przykrość lub zakłopotanie. Także wtedy, gdy wydaje się, że kochający członek rodziny niewinnie bawi się z dzieckiem.W "Uwagach do rodziców" dr Jane Annunziata omawia kwestię przykrego dotyku i zasadę "twoje ciało należy do ciebie".

Informacje dodatkowe o Nie lubię łaskotek: Prawo dziecka do mówienia "nie":

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Edukacyjne
Tytuł oryginału: Uncle Willy's tickles
Tłumaczenie: Elżbieta Zubrzycka

Kup książkę Nie lubię łaskotek: Prawo dziecka do mówienia "nie"

Nie lubię łaskotek: Prawo dziecka do mówienia "nie" - opinie o książce