Nie potrafię przestać palić

Zerwij z nałogiem dzięki książce „Nie potrafię przestać palić”!

Dlaczego palimy? Co skłania nas do sięgnięcia po papierosa? Jaka jest siła naszego nałogu? Kiedy palimy swojego „ulubionego papierosa”? Dlaczego palenie tak szybko uzależnia i jakie zmiany wywołuje w organizmie? Dzięki książce „Nie potrafię przestać palić” będziemy mogli opracować właściwe strategie skierowane przeciwko nikotynowej żądzy i uzbroimy się na wypadek ataków głodu nikotynowego.

Z tego poradnika dowiemy się, jak na zawsze zerwać z nałogiem nikotynowym oraz odzyskać zdrowie i dobrą kondycję. Autorzy podpowiedzą też, jak zachować zgrabną sylwetkę po kuracji antynikotynowej. Zawarty w nim wielostopniowy program – introspekcja, kuracja odwykowa, stabilizacja i profilaktyka nawrotów – pomoże na stałe przejść na stronę niepalących. Każdemu może się udać, nawet jeśli chwilowo „osłabnie”.

W przetrwaniu trudnych chwil pomogą wypróbowane środki obronne: techniki mentalne; zasada 3-O (odczep się, odwróć uwagę, odczekaj); właściwe oddychanie. Dzięki tej wiedzy nauczymy się, jak postępować w sytuacjach, które wiążą się z największym ryzykiem nawrotów oraz zdobędziemy najważniejsze doświadczenie na drodze do zerwania z nałogiem.

Autorzy książki zebrali w jedno narzędzia walki z nałogiem, które dają nam medycyna, psychologia, dietetyka i inne nauki. Dzięki ich radom już wkrótce będziemy mogli cieszyć się z nowego lepszego życia, które funduje nam dłuższą młodość. Dopiero jako niepalący doceniamy jego piękno i bogactwo. Oddychamy swobodnie, świadomi znaczenia odzyskanego czasu (i pieniędzy). Nigdy nie będziemy chcieli tego zmienić!

O autorach:

Dr med. Otmar Carewicz jest lekarzem medycyny ogólnej. Prowadzi własną praktykę w Dossenheim koło Heidelbergu. Cieszy się wielkim uznaniem wśród fachowców i byłych palaczy jako ekspert od nałogu nikotynowego i odzwyczajania się od niego. Wygłasza też odczyty i prowadzi kursy dla tych, którzy chcą rzucić palenie. Jest również doradcą wielu gremiów medycznych.

Daniel Boris Carewicz, dyplomowany specjalista do spraw public relations, pomaga ludziom określać cele i podejmować decyzje w sferze życia prywatnego i zawodowego. Poza tym razem z ojcem organizuje seminaria w zakresie terapii indywidualnej i grupowej dla tych, którzy chcą przestać palić.

Informacje dodatkowe o Nie potrafię przestać palić:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2013-05-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7773-134-5

Kup książkę Nie potrafię przestać palić

Nie potrafię przestać palić - opinie o książce