Opis ksiązki
Kup Teraz

Niebezpieczny wielbiciel

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 1997-06-10
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 837162218X
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę:dayna15
Która z nas nie marzy o tym, żeby zostać aktorką... pieniądze, popularność, przyjaźnie ze sławnymi ludźmi, wielbiciele... Nie możemy pozwolić, by świat na nas czekał. Gramy Julię w szkolnym przedstawieniu i pewnego dnia... zaczynamy dostawać bukiety czarnych róż i zauważamy, że ktoś nas śledzi. Do czego może być zdolny nasz tajemniczy wielbiciel?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
Selena gra w szkolnych przedstawieniach i przygotowuje się do najważniejszej roli - Julii, która jest dla niej szansą na stypendium w collegu. Zaczyna dostawać niepokojące listy z zawoalowanymi pogróżkami od sekretnego wielbiciela, który podpisuje się "Słońce" i wszędzie zostawia malutkie naklejki ze słoneczkiem. Główna rywalka Seleny zostaje przygnieciona szafą i wyeliminowana z walki o rolę. Krąg podejrzanych się wydłuża, a są w nim: Jake - najlepszy przyjaciel Seleny, Danny - były chłopak i Eddy - student, który wydaje się wiedzieć o dziewczynie wszystko.
Selena to typowa egocentryczka, skupiona wyłącznie na sobie, z lekką paranoją, odchudzona i lepsza wersja siebie sprzed lat, ale przez to nieco bardziej wredna. Naiwna dziewczyna podejrzewa wszystkich, a po śmierci Jake'a odczuwa złudne poczucie bezpieczeństwa, nie dostrzegając wskazówek pozostawionych przez Słońce i nie potrafiąc odkryć jego tożsamości, nawet kiedy ten stoi już przed nią.
Zbytnie wyeksponowanie sprawcy już od początkowych rozdziałów sprawia, że "Niebezpieczny wielbiciel" traci element zaskoczenia, a motywy są tak oczywiste, że aż rażą oczy (grubsza i brzydsza przyjaciółka, która czuje się odrzucona).
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów