Opis ksiązki
Kup Teraz

Niech ci się spełnią marzenia

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-01-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788308054802
Liczba stron: 436
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Niech ci się spełnią marzenia

Cztery blogerki kulinarne, cztery życiowe historie i międzypokoleniowa przyjaźń, a do tego mnóstwo dobrej energii w kolejnym bestsellerze Barbary O'Neal!

Lavender Wills  to krzepka staruszka, prowadzi farmę, na której uprawia różne odmiany lawendy i hoduje kurczaki. Ma też pasiekę, od której gospodarstwo przybrało nazwę ,,Miodowa Farma"... Wiedząc, że nie będzie żyć wiecznie, a jej krewni najchętniej sprzedaliby ziemię okolicznemu potentatowi, chce zabezpieczyć dzieło swojego życia i znaleźć godnego następcę. W tym celu zaprasza do siebie trzy przyjaciółki. Ginny, blogująca o ciastach mistrzyni obiektywu, nigdy nie ruszyła się z rodzinnego Kansas i utknęła w nieszczęśliwym małżeństwie. Ruby - pogodna weganka - jest w ciąży ze swoim byłym chłopakiem, który wkrótce weźmie ślub z inną kobietą. Valerie zamknęła swojego bloga o winach dwa lata wcześniej, po tym jak jej mąż i dwie córki zmarli tragicznie w wypadku. Ginny, Ruby czy Valery - która z nich zamieszka na Miodowej Farmie?

Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Cztery smaki życia

 

Dzisiejsza noc to noc niebieskiego księżyca, czas, kiedy człowiek zyskuje drugą szansę na nowy początek (…). Pomyślcie o tym przyjaciele. Co byście zrobili, gdybyście mogli zrobić wszystko? Dokąd byście się wybrali? Jak wyglądałoby wasze życie? – nad tymi pytaniami każdy z nas powinien się zastanowić, niezależnie od fazy księżyca. Odpowiedzi bowiem wytyczają kierunek naszego dalszego życia, pomagają określić priorytety i właściwą drogę, którą będziemy zmierzali do celu

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
awiola plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
"Ale tak to już się toczy to koło życia, prawda?".


Sielska okładka oraz zachęcający tytuł, a do tego główne bohaterki będące blogerkami - nie wyobrażałam sobie nie przeczytać takiej książki. I nie spodziewałam się po tej powieści, że wymusi na mnie większy wysiłek umysłowy czy też wzbudzi egzystencjalne refleksje. Jej lektura bowiem miała mi umilić czas i pozostawić po sobie ciepłe uczucia. Tak też się stało.

Barbara O'Neal, pisząca także jako Barbara Samuel to urodzona w 1969 r. amerykańska pisarka znana z bestsellerowych romansów i powieści obyczajowych. Jej książki publikowane są na całym świecie. Autorka pasjonuje się podróżami, a od piętnastego roku życia - gotowaniem. Przez dziesięć lat była związana z branżą gastronomiczną, mieszka obecnie w Colorado Springs wraz z mężem.

Lavender, Valerie, Ginny i Ruby to cztery kobiety, które dzieli niemal wszystko: wiek, status społeczny, poglądy i zasobność portfela. Łączy je jednak jedna rzecz - pasja do pisania bloga, która pozwoliła im stworzyć prawdziwą przyjaźń. Dzięki urodzinowemu zaproszeniu Lavender, bohaterki po raz pierwszy poznają się na żywo na lawendowej farmie staruszki. Osiemdziesięciopięcioletnia Lavender pragnie bowiem przekazać farmę jednej z nich, by ta nie trafiła do nie rozumiejących istoty tego miejsca jej siostrzeńców.

"Niech ci się spełnią marzenia" to powieść, którą przeczytałam w ciągu jednej nocy, delektując się jej klimatem, niczym najpyszniejszą mleczną czekoladą. To bowiem książka, która pomimo swojej przewidywalności fabularnej, urzeka zgrabnym potraktowaniem wielu istotnych obszarów naszego życia. A tematy, jakie znajdziecie na łamach dzieła Barbary O'Neal to samotne macierzyństwo, nagła śmierć najbliższych, starość, upływ czasu, stracone szanse czy wojenna trauma. I w zasadzie w każdym z wyżej wymienionych obszarów znalazłam celne spostrzeżenia i refleksje, z którymi mogłam od razu się zgodzić bądź też polemizować. I co tu dużo pisać, uwielbiam powieści obyczajowe, które swoją wielopłaszczyznowością i urzekającym klimatem, wciągają do ostatniej strony.

Nie ukrywam, że magiczne słowo "blogerki" przyciągnęło mnie do tej lektury jak magnes. Byłam bowiem strasznie ciekawa, jakie postacie bohaterek, będącymi blogerkami kulinarnymi, wykreowała autorka oraz w jaki sposób zaprezentuje ich pasję do pisania bloga. I od razu ostrzegam, przepisy jakie znajdziecie pomiędzy kolejnymi rozdziałami, wzmagają apetyt i rozbudzają zmysły. Przepis na sałatkę z arbuza i awokado czy na zapiekankę łaskawego pasterza powodowały, że zwyczajnie robiłam się głodna. A dzięki licznym blogowym wpisom Czterech Smakoszek, nie można było nie zauważyć i poczuć pasji, jaka nimi kierowała.

Cztery bohaterki powieści amerykańskiej pisarki to kobiety, w których kreacji każda czytelniczka odnajdzie cząstkę siebie. Ruby to postać, która była mi najbliższa mentalnie. Najmłodsza z przyjaciółek, będąca w ciąży, po rozstaniu z ojcem dziecka, szuka swojej drogi życiowej. Valerie, nieco bezbarwna bohaterka, która z kolei zaprzestała prowadzić bloga, odkąd jej córka i mąż zginęli w wypadku, zostawiając ją z drugą, nastoletnią córką. Ginny to z kolei kobieta, której kompletnie nie mogłam zrozumieć. Jak bowiem wytłumaczyć trwanie w małżeństwie, w którym nie uprawia się sexu od dwunastu lat! I Lavender - będąca u kresu swojego życia, martwiąca się o przyszłość swojej farmy. Postać pełna ciepła i zaskakująca celnymi spostrzeżeniami na temat istoty życia. I można oczywiście nie obdarzyć sympatią wszystkich blogerek, jednak trzeba przyznać, że takie zróżnicowanie ich kreacji, świetnie się ze sobą skomponowało, tworząc interesującą mieszankę ludzkich charakterów. Mieszankę, która wzbudzała skrajne emocje.

"Niech ci się spełnią marzenia" to książka przeznaczona w głównej mierze dla kobiet, lekka, urokliwa i napawająca optymizmem. Dzięki takim lekturom możecie bowiem na kilka godzin przenieść się w zupełnie inny świat, poczuć problemy bohaterów i razem z nimi podejmować trudne decyzje. I cóż z tego, że za jakiś czas książka ta będzie jedynie Waszym mglistym wspomnieniem - liczy się tu i teraz. A teraz to książka Barbary O'Neal, będąca doskonałym przerywnikiem pomiędzy trudniejszymi dziełami. Dla koneserów powieści obyczajowych to lektura obowiązkowa.

Betsy plusminus Linia koment
Czy czegoś jej brakuje? Nie sądzę. Chociaż może powiedziałabym , że więcej radości. Nie ma co jednak narzekać - powieść jest dobrze skonstruowana, przemyślana i napisana z sercem. To dobra historia, wyważona między szczęściem a smutkiem, pełna ciepła i pasji. Świetnie oddaje różnorodność emocji, jakie siedzą głęboko w człowieku. ,,Niech ci się spełnią marzenia", powiedziałabym, to tego rodzaju książka, po którą może sięgnąć każdy i każdy odnajdzie w niej coś wartościowego. Serdecznie polecam!
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów