Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania

Jeśli wychowywanie Twojego nieposłusznego dziecka przypomina pieszą wędrówkę po oblodzonej drodze w czasie śnieżycy, dzięki tej książce poczujesz się jak w samochodzie z napędem na cztery koła. Zawarte w niej wskazówki nie tylko sprawią, że droga stanie się mniej zdradliwa, ale pomogą Ci również pokonywać ją z większą pewnością siebie.
Dr n. med. Edward M. Hallowell, współautor "W świecie ADHD"

Ta książka daje nową nadzieję rodzinom marzącym o tym, aby ich życie było spokojniejsze i przynosiło więcej radości.
Sylvia B. Rimm, autorka "Mądrego wychowania"

Każde dziecko od czasu do czasu sprawia problemy, ale w przypadku niektórych dzieci przybierają one tak chroniczną, a może i groźną postać, że nie sposób sobie poradzić z nimi za pomocą tradycyjnych środków wychowawczych. Jeśli zmagasz się z upartym lub wojowniczym dzieckiem, dzięki tej książce w końcu zrozumiesz swoją sytuację i dowiesz się, co możesz zrobić, aby ją zmienić. Książka bazuje na wieloletnim doświadczeniu dra Russella A. Barkleya, zdobytym podczas pracy z dziećmi i rodzicami. W prosty i przejrzysty sposób przedstawia przyczyny nieposłuszeństwa, symptomy rzeczywistego problemu oraz sposoby na jego rozwiązanie. Istotą opisanego w poradniku 8-stopniowego programu jest współpraca i konsekwencja, a także wprowadzanie zmian poprzez system oparty na pochwałach, nagrodach i łagodnych karach. Nie brakuje tu również praktycznych tabelek i kwestionariuszy. Nieposłuszne dziecko to książka, dzięki której zachowanie twojego dziecka wróci do normy, a twoje życie rodzinne przestanie być tak stresujące.

O autorach:
Dr Russell A. Barkley zajmuje stanowisko profesora psychiatrii na SUNY Upstate Medical University w Syracuse. Jest autorem wielu książek i filmów dotyczących psychologii dzieci i młodzieży. Jako wzięty wykładowca jest często cytowany przez amerykańskie media. Do jego najbardziej uznanych książek dla rodziców należą "ADHD. Podjąć wyzwanie" oraz "Nieposłuszne dziecko".

Christine M. Benton ma ponad 20 lat doświadczenia w pisaniu i redagowaniu książek m.in. o tematyce psychologicznej i zdrowotnej. Ukończyła St. John’s College, mieszka i pracuje w Chicago.

Informacje dodatkowe o Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania:

Wydawnictwo: eSPe