Nieśmiałość

Umierasz ze strachu, gdy musisz publicznie zabrać głos? Boisz się odezwać do nowo poznanych osób? Wydaje ci się, że nie jesteś w stanie nikogo sobą zainteresować? Myślisz, że coś z tobą jest nie tak? Bez obaw! To tylko nieśmiałość. Profesor Bernardo Carducci w swojej przełomowej książce pokazuje nam, że nieśmiałość nie jest czymś wyjątkowym albo wstydliwym. Nie jest zaburzeniem osobowości, chorobą, ani nawet wadą charakteru. Jest czymś na tyle częstym, że każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu jej doświadczył. Nieśmiałość dotyka także ludzi świadomych swej wartości: wybitnych intelektualistów, wielkie gwiazdy czy odważnych podróżników. Tytułowe ?nowe, odważne podejście? do problemu pozwoliło wybitnemu psychologowi na napisanie książki, która omawia zjawisko nieśmiałości, wyjaśnia jej pochodzenie oraz w praktyczny sposób radzi, jak ją pokonać. Nie jest to jednak zbiór poradnikowych banałów, które już znamy, ale przewodnik po życiu ?pozytywnie nieśmiałym? ? opartym na samoakceptacji i relacjach z innymi ludźmi. ?Nieśmiałość to wyjątkowa terapia dla ludzi nieśmiałych? Philip G. Zimbardo, autor Psychologii i życia ?Pełna nadziei i inspirująca książka (...) Zdecydowanie polecam!? John Gray, autor Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus

Informacje dodatkowe o Nieśmiałość:

Wydawnictwo: Znak