Niezwykłe perypetie odkryć i wynalazków

NIEZWYKŁE PERYPETIE WIELKICH ODKRYĆ I WYNALAZKÓW, Juliusz Jerzy Herlinger To nie sucha encyklopedia, ale książka wręcz przygodowa o czym niech poświadczą tytuły dwóch wybranych na chybił trafił rozdziałów: "Rozdział, w którym mowa jest o Indiach, Turkach i Arabach, o królach i geografach, a także o perypetiach trzech pływających trumien i ich dowódcy"; "Rozdział, w którym żelazne konie mnożą się na całym świecie, a także dowiadujemy się, jak pewien kolejarz pokonał potężną flotę i wdrapywał się na najwyższe szczyty". Dodam, że jest tych rozdziałów około 50, zgromadzonych w następujących częściach: Jego Królewska Mość Przypadek; O trzech potomkach grubej bani; Na wagę złota; Wielkie nieporozumienia; Kalejdoskop odkryć i wynalazków; Fabryki wynalazków. Sporo ilustracji.

Informacje dodatkowe o Niezwykłe perypetie odkryć i wynalazków:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1974-06-03
Kategoria: Popularnonaukowe
Ilustracje:Anna Stylo-Ginter

Kup książkę Niezwykłe perypetie odkryć i wynalazków

Niezwykłe perypetie odkryć i wynalazków - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-07-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,
Z prawdziwym zainteresowaniem śledziłam przygody bohaterów, odkrywców, podróżników i wynalazców. Co prawda książka kierowana jest przede wszystkim do młodzieży, ale starszy czytelnik także odnajdzie wiele interesujących wątków i uzupełni braki wiedzowe :-).
Juliusz Jerzy Herlinger0
Okładka ksiązki - Księga osobliwości czyli sprawy niezwykłe, dziwne, przerażające, zabawne i takie sobie

Zbiór faktów i ciekawostek z całego świata i praktycznie z każdej dziedziny....