Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-02-02
ISBN: 978-83-89011-93-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak

"Ucieczka" jest lekturą obowiązkową o działaniu terapeutycznym. Skuteczną na tetryczenie. Zalecaną nastolatkom w każdym wieku. Jak spostrzegli recenzenci książki, Andrzej Pilipiuk udał się w podróż w czasie. Przypomniał sobie jak się męczył w nudnej szkole, jak marzył by się z niej wyrwać. Przypomniał sobie, jakie książki pragnął wtedy czytać i... taką właśnie książkę napisał. Zawiera przygody Tomka Paczenki oraz Maćka, wnuka najsłynniejszego polskiego egzorcysty-bimbrownika. Brzmi znajomo? Bez obaw! Dawka Wędrowycza nie groźna dla życia i zdrowia.

Margarita1980 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - z historią w tle,
Pierwszy tom cyklu, którego głównym bohaterem jest Tomasz Paczenko (wnuk TEGO Paczenki, znanego z serii książek i opowiadań o Jakubie Wędowyczu). Tomasz jest uczniem warszawskiego liceum i wychowankiem sierocińca, dodatkowo cierpi na amnezję spowodowaną silnym uderzeniem w głowę. Tomasz byłby nastolatkiem, jak każdy inny, gdyby nie kilka szczegółów jego fizjonomii, które odróżniają go od typowych przedstawicieli homo sapiens: ma kocie oczy, świetnie widzi w nocy, ma genialny węch i potrafi odczytywać emocje/myśli innych ludzi. Na skutek wielu dziwnych wydarzeń zainicjowanych przez hrabiego Dereka, Tomasz zostaje najemcą zrujnowanej posiadłości w Norwegii. Do pomocy Tomaszowi w odrestaurowaniu domu i przypomnieniu sobie kim właściwie jest zostaje przysłany Maciek Wędrowycz (wnuk TEGO Jakuba Wędrowycza).

Pełna humoru (niekiedy zjadliwego) powieść dla młodzieży (tej trochę starszej też).

ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,fantastyka,
Pierwsza część książki młodzieżowej. Opowiada ona o przygodach Pawła Koćki i jego ucieczce do Norwegii przed rosyjskim KGB. Ma on trochę inny genom (powiązany z różnymi zwierzętami). Spotyka on tam kolegę ze szkoły Macieja Wędrowycza, który mu pomaga, a także poznaje Ingrid i jej rodzinę.
Jeśli ktoś czytał Pilipiuka to tą serię dla mnie ciężej się czyta, ale po wciągnięciu idzie już lżej.
Regalia Linia koment
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
miriel3 Linia koment
Przeczytane:2011-11-26, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Shi4 Linia koment
Przeczytane:2013-02-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,Pilipiuk Andrzej,
Okładka - Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka Hel 3
Okładka - Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka Zadanie Goblina
Jim C. Hines
Okładka - Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka Księga Jesiennych Demonów Audiobook
Jarosław Grzędowicz
Okładka - Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka Pan Lodowego Ogrodu - tom 4 Audiobook
Jarosław Grzędowicz
Okładka - Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka Pan Lodowego Ogrodu - tom 3 Audiobook