Okładka książki - Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka

Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-02-02
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-89011-93-0
Liczba stron: 350
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

Ocena: 4.11 (9 głosów)

"Ucieczka" jest lekturą obowiązkową o działaniu terapeutycznym. Skuteczną na tetryczenie. Zalecaną nastolatkom w każdym wieku. Jak spostrzegli recenzenci książki, Andrzej Pilipiuk udał się w podróż w czasie. Przypomniał sobie jak się męczył w nudnej szkole, jak marzył by się z niej wyrwać. Przypomniał sobie, jakie książki pragnął wtedy czytać i... taką właśnie książkę napisał. Zawiera przygody Tomka Paczenki oraz Maćka, wnuka najsłynniejszego polskiego egzorcysty-bimbrownika. Brzmi znajomo? Bez obaw! Dawka Wędrowycza nie groźna dla życia i zdrowia.

 

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Pierwszy tom cyklu, którego głównym bohaterem jest Tomasz Paczenko (wnuk TEGO Paczenki, znanego z serii książek i opowiadań o Jakubie Wędowyczu). Tomasz jest uczniem warszawskiego liceum i wychowankiem sierocińca, dodatkowo cierpi na amnezję spowodowaną silnym uderzeniem w głowę. Tomasz byłby nastolatkiem, jak każdy inny, gdyby nie kilka szczegółów jego fizjonomii, które odróżniają go od typowych przedstawicieli homo sapiens: ma kocie oczy, świetnie widzi w nocy, ma genialny węch i potrafi odczytywać emocje/myśli innych ludzi. Na skutek wielu dziwnych wydarzeń zainicjowanych przez hrabiego Dereka, Tomasz zostaje najemcą zrujnowanej posiadłości w Norwegii. Do pomocy Tomaszowi w odrestaurowaniu domu i przypomnieniu sobie kim właściwie jest zostaje przysłany Maciek Wędrowycz (wnuk TEGO Jakuba Wędrowycza). Pełna humoru (niekiedy zjadliwego) powieść dla młodzieży (tej trochę starszej też).
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-05-18, Ocena: 5, Przeczytałem, fantastyka, SF,
Pierwsza część książki młodzieżowej. Opowiada ona o przygodach Pawła Koćki i jego ucieczce do Norwegii przed rosyjskim KGB. Ma on trochę inny genom (powiązany z różnymi zwierzętami). Spotyka on tam kolegę ze szkoły Macieja Wędrowycza, który mu pomaga, a także poznaje Ingrid i jej rodzinę. Jeśli ktoś czytał Pilipiuka to tą serię dla mnie ciężej się czyta, ale po wciągnięciu idzie już lżej.
Link do opinii
Inne książki autora
Homo bimbrownikus
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Homo bimbrownikus

Jakub Wędrowycz polską odpowiedzią na Conana Barbarzyńcę. (Andriej Bielanin) Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed...

Norweski dziennik. Tom 3. Północne wiatry
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Norweski dziennik. Tom 3. Północne wiatry

Trzecia i ostatnia część powieści dla nastolatków w każdym wieku. "Północne wiatry" rozwiewają tajemnice Tomka Paczenki, odsłaniają również...

Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy