Książka prezentuje sieciowy system operacyjny NetWare w wersji 4.1x i jest kontynuacją podręcznika dla użytkowników i administratorów wydanego przez wydawnictwo Helion w roku 1994: "Novel Netware 4 - użytkowanie i administrowanie". Zawarty materiał uzupełnia informacje dotyczące niektórych aspektów użytkowania i administrowania systemu wprowadzone przez firmę Novell w wersji 4.11, jak również w znacznym stopniu rozszerza zakres zagadnień administracyjnych o problemy instalacyjne i konfiguracyjne dotyczące zarówno serwera jak i stacji roboczej (klienta). Dla czytelnika szczególnie przydatne będą: opis procedury instalacji i konfiguracji serwera NetWare 4.1x, opis procedury podnoszenia poprzednich wersji systemów do NetWare 4.1x, opis procedury instalacji różnych wersji oprogramowania stacji roboczej, przedstawienie problemów synchronizacji czasu w sieci, przedstawienie problemów utrzymania bazy NDS, przedstawienie zasad nadzorowania wydarzeń w sieci, opis sposobu wykorzystania i konfiguracji procesów komunikacyjnych w sieci, przedstawienie sposobu włączenia stacji roboczej i serwera do sieci Internet, opis usług bindery i zasad współpracy z systemami opartymi o NetWare 3.1x. Sposób przedstawiania zagadnień polega zasadniczo na krótkiej analizie ich filizofii, po której następuje opis praktyczny implementacji danego tematu z uwzględnieniem szczegółow instalacyjnych i konfiguracyjnych. Dlatego nawet niezbyt wprawny administrator sieci będzie w stanie praktycznie zastosować przekazaną w książce wiedzę.

Przyjęto założenie, że czytelnik posiada praktyczne umiejętności zarządzania podstawowymi mechanizmami systemu takimi jak NDS, system plikowy i elementy systemu zabezpieczeń. Czytelnikom nie posiadającym żadnych doswiadczeń w pracy z NetWare 4 poleca się lekturę wspomnianego na wstęnie podręcznika dla użytkowników i administratorów.

Informacje dodatkowe o Novell Netware 4 - użytkowanie i administrowanie t. II, z uwzględnieniem wersji 4.11:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 1997-10-29
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371970064

Kup książkę Novell Netware 4 - użytkowanie i administrowanie t. II, z uwzględnieniem wersji 4.11

Novell Netware 4 - użytkowanie i administrowanie t. II, z uwzględnieniem wersji 4.11 - opinie o książce