Nowe zagadki archeologii

Ponad 100 unikatowych fotografii publikowanych po raz pierwszy

Intrygujące znaleziska i zagadkowe pomniki podważają podręcznikowy obraz przeszłości i dowodzą, że historię trzeba pisać od nowa.

• Kalkulator sprzed 20 000 lat
• Egipskie mumie w Wielkim Kanionie
• Trójwymiarowa mapa sprzed 50 000 000 lat
• Inne sensacyjne odkrycia przemilczane przez oficjalną naukę
Zapomnij, czego uczono cię w szkole. Wyrzuć z pamięci to, co przez lata wkładano ci do głowy. Historia naszych przodków była zupełnie inna!
• Kim byli konstruktorzy wyrzutni przed 5000 lat, nierdzewiejącej żelaznej kolumny sprzed 4000 lat i kompasu sprzed 3000 lat?
• Dziełem jakiej nieznanej cywilizacji jest najstarsza świątynia świata wzniesiona na tureckim Göbekli Tepe?
• Jaki matematyczny geniusz stworzył przed 20 000 lat w Afryce pierwszą maszynę do liczenia?
• Dlaczego francuskie muzeum ukrywa przed zwiedzającymi 10 tajemniczych kamiennych statuetek?
• Czy monumentalna „gwiezdna brama” z Peru służyła jako przejście do pozaziemskiego świata?
• Gdzie znajdują się zaginione zwoje Tutanchamona?

LUC BÜRGIN, redaktor szwajcarskiego tygodnika i autor licznych publikacji (Tajne archiwa archeologii) – podobnie jak Michael Cremo i Richard Thompson w bestsellerze Zakazana archeologia. Ukryta historia człowieka – tropi niezwykłe odkrycia i dokumentuje je sensacyjnym materiałem zdjęciowym w swojej kolejnej demaskatorskiej, pasjonującej książce.

Informacje dodatkowe o Nowe zagadki archeologii:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2016-04-15
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-241-5759-4

Kup książkę Nowe zagadki archeologii

Nowe zagadki archeologii - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-09-22, Ocena: 3, Przeczytałem,
ZAGADKOWA ARCHEOLOGIA Zacznijmy od tego, że jestem sceptykiem. Choć trudno powiedzieć by to był sceptycyzm - najczęściej ludzie wierzący we wszelkie paranormalne zjawiska i niewyjaśnione zagadki kierują się nie logiką (która w bardzo prosty sposób tłumaczy wszystko), ale ślepą wiarą odrzucającą dowody przeciw ich teoriom, podczas gdy ja prywatnie wolę pomyśleć i dostrzec oczywistą prawdę. Ale chętnie sięgam po zajmującą się tematem literaturę, szczególnie jeśli podchodzi do niego z analitycznym chłodem, bo lubię zagadki i możliwość ich przeanalizowania. Jakiś czas temu miałem okazję przeczytać ,,Tajne archiwa archeologii" Luca Bürgina, teraz pojawiła się okazja poznania wznowienia swoistego ciągu dalszego. Co ma do zaoferowania? Luc Bürgin konsekwentnie kontynuuje swoje poszukiwania zagadek i tajemnic naszego świata, które nie znalazły oficjalnych wyjaśnień, bądź też doczekały się wielu hipotez. Wraz z nim mamy okazję poznać wyniki badań komór znajdujących się w piramidzie Cheopsa, poznać tajemniczą płytę z Uralu czy liczące 4000 lat figurki dinozaurów. To jednak tylko część tego, co znajdziecie w pierwszej części publikacji, zatytułowanej ,,Tajemnicze odkrycia". Co czeka dalej? ,,Zaginiona wiedza" oferuje nam informacje o swoistym kalkulatorze sprzed 20 tysięcy lat czy mechanizmie różnicowym sprzed 3000 lat, a w ,,Tajemniczych pomnikach" mamy okazję dowiedzieć się więcej o Jaskini Burrowsa, poznać nowe fakty o Eldorado czy natrafić na ślad mumii w Wielkim Kanionie. Brzmi ciekawie? Brzmi śmiesznie? Wszystko zależy od punktu widzenia, a w tym przypadku muszę docenić autora. Bo choć zdarzają mu się wpadki (choćby w przypadku nierdzewiejącej kolumny, o której rdzewieniu czytałem już dawno temu), dołożył starań by przedstawić różne punkty widzenia i naukowe, logiczne wytłumaczenia poruszanych zagadnień. Przede wszystkim jednak jest to propozycja dla miłośników tego, co niewyjaśnione. Nie rozwiewa więc wszystkich wątpliwości narosłych wokół niektórych rzeczy i podsyca ciekawość, ale jednak oferuje dla każdego coś miłego. Pod warunkiem, że w sferze zainteresowań leżą tajemnice historii. ,,Nowe zagadki archeologii" zostały napisane lekko i w sposób łatwy w odbiorze. Treść nadaje się więc dla laików, choć i bardziej obeznani z tematem znajdą tutaj coś dla siebie. Do tego porcja ciekawostek i duża ilość zdjęć ilustrujących całość i mamy przyjemną rozrywkową książkę dla wszystkich zainteresowanych. Lubicie taką tematykę? Sięgnijcie więc. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/09/22/nowe-zagadki-archeologii-luc-burgin/
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-01-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Książka zawiera przykłady śladów zaawansowanej technologii w wielu starożytnych kulturach, a także odkrycia o których nie mówi się głośno. Jednak odnoszę wrażenie, że niektóre ciekawostki są tutaj przedstawione na siłę np. zaginione rzekomo zwoje Tutanchamona, które "być może" zabrał sobie odkrywca Howard Carter.

Nowa księga zakazanej archeologii
Luc Bürgin0
Okładka ksiązki - Nowa księga zakazanej archeologii

Czy przed ludzkością istniała inna ludzkość?Łowca tajemnic, autor bestsellera Tajne archiwa archeologii, LucBrgin dokumentuje to, co archeolodzy przed...