Numer zerowy

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-74-14317-2
Dodał/a książkę:Szczepanik
Numer zerowy, debiut Pauliny Grych, to pełna humoru powieść o bezwzględności mediów, hipokryzji polityków i przewrotności kobiet. W prowadzonym na żywo talk-show zostają pokazane zdjęcia dokumentujące erotyczną przygodę Michała Bukowskiego, posła partii narodowo-katolickiej. Skandal rujnuje karierę polityka i stawia pod znakiem zapytania małżeństwo, które stanowiło idealną ilustrację jego poglądów – wzorowa rodzina, urocza żona wychowująca trojkę dzieci. Jednak życie rodzinne posła ze Szczecina od dawna wyglądało dobrze tylko na wyborczej ulotce. W Natalii Bukowskiej, wykończonej kolejnymi ciążami, niezaspokojonej seksualnie i sfrustrowanej rolą kury domowej, od dawna narastał bunt. Piękna sąsiadka Karolina i Adam – nie całkiem platoniczny przyjaciel, który wprowadza Natalię do zespołu nowo powstającego pisma, przekonują ją, że w jej życiu wiele może się zmienić. Numer zerowy to wciągająca opowieść z zaskakującym zakończeniem, której smaku dodają żywy język, świetnie uchwycone realia polskiej prowincji i bezwzględny obraz mediów i polityki. Poprzez delikatną ironię i wyszukany dowcip Grych ośmiesza pompatyczną prawicę, o której dziś myślimy więcej niż wczoraj. Marta Cuber