Trzeci tom opowieści Catherynne M. Valente o dziewczynce o imieniu September, która podróżuje do Krainy Czarów. September tęskni za Krainą Czarów i swoimi przyjaciółmi: Librowerną Elem i Sobótką. Pragnie znów porzucić nudne domowe obowiązki i wyruszyć na poszukiwanie przygód. Nie wie jednak, że tym razem zostanie uniesiona aż na Księżyc, gdzie odnajdzie przyjaciół i stawi czoła wyzwaniu ocalenia Krainy Czarów przed księżycowym yeti o wielkiej sile i tajemniczych mocach. Catherynne M. Valente stworzyła jedno z najbardziej niezwykłych dzieł fantasy, dla dorosłych i dzieci, opublikowane w tym wieku („Time”). Bawi się konwencją baśni i mitu, czerpie inspiracje z innych dzieł, ale tworzy własną, oryginalną opowieść, pełną przygód, zaskakujących wydarzeń, przewrotnego poczucia humoru i zabaw językiem.

Informacje dodatkowe o O pewnej dziewczynce, która wzleciała nad Krainę Czarów i przecięła Księżyc na pół:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2016-09-05
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8021-009-7

Kup książkę O pewnej dziewczynce, która wzleciała nad Krainę Czarów i przecięła Księżyc na pół

O pewnej dziewczynce, która wzleciała nad Krainę Czarów i przecięła Księżyc na pół - opinie o książce

Avatar użytkownika - KlubPDP
KlubPDP
Przeczytane:2016-12-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Opowieści sieroty. W miastach monet i korzeni. Tom 2
Catherynne M. Valente0
Okładka ksiązki - Opowieści sieroty. W miastach monet i korzeni. Tom 2

Co jakiś czas pojawia się książka przypominająca nam o magicznych zaklęciach, które mogą rzucać na nas takie historie - oszałamiać, bawić i uczyć. Oto...

Nieśmiertelny
Catherynne M. Valente0
Okładka ksiązki - Nieśmiertelny

Kościej Nieśmiertelny odgrywa w rosyjskim folklorze tę samą rolę, co diabły i wiedźmy w zachodnioeuropejskiej kulturze: groźnej i złej postaci, negatywnego...