Opis ksiązki
Kup Teraz

Od pierwszego wejrzenia

Ocena ( 23 osób )
4.6
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2007
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788373595453
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dalszy ciąg losów bohaterów powieści Prawdziwy cud. Do łzy ostatniej! Dla miłości człowiek gotów jest poświęcić wszystko. Jeremy Marsh porzuca prestiżową pracę dziennikarską w Nowym Jorku i przenosi się z tętniącego życiem miasta do Boone Creek, niewielkiej miejscowości w Karolinie Południowej. Wraz ze swoją ukochaną, prześliczną bibliotekarką Lexie Darnell, zamieszkuje w starym domu. W otoczeniu przyrody zakochani przygotowują się do ślubu i narodzin dziecka. Ale czy Lexie na pewno była wierna narzeczonemu? Jeremy otrzymuje maile sugerujące, że nie powinien poczuwać się do ojcostwa. Czyżby Rodney Hopper, zastępca szeryfa, dawny przyjaciel Lexie, był kimoe więcej niż dobrym znajomym? Zazdrooeć nie jest dobrym doradcą, a w Boone Creek plotki szybko się rozchodzą...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
alams plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,przeczytam 52 książki,
druga cześć historii bohaterów ,, Prawdziwy cud" o problemach jakie przynosi życie codzienne o zazdrości i wielkiej Miłości wzruszająca Polecam
zksiazkawreku plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
http://z-ksiazka-w-reku.blogspot.com/
_______________________________________________________________________
Problemy towarzyszą nam od zawsze i na zawsze. Kłócimy się, krzyczymy, obrażamy... Przeżywamy zawody miłosne. Najgorzej jednak boli nas to, kiedy rani nas najbliższa osoba, której ufaliśmy bezgranicznie. W takiej sytuacji znajduje się bohater książki Od pierwszego wejrzenia Nicholasa Sparksa, która jest kontynuacją Prawdziwego cudu.

Jeremy Marsh dla miłości poświęcił wszystko. Dla swojej ukochanej porzucił prestiżową pracę jako dziennikarz w Nowym Jorku i przeniósł się do niewielkiego miasta w Karolinie Południowej - tętniącego życiem Boone Creek. Wraz ze swoją ukochaną - Lexie Darnell zamieszkał w starym domu. Jako zakochana para planują ślub i oczekują narodzin dziecka. Niestety sielanka nie trwa wiecznie, a Jeremy otrzymuje maila sugerujące zdradę ukochanej. Czy Lexie była wierna ukochanemu? A może zastępca szeryfa - Rodney Hopper, był kimś więcej niż przyjacielem? Powszechnie wiadomo, że zazdrość nie jest dobrym doradcą, a plotki w tak małej mieścinie bardzo szybko się rozchodzą.

Autor już od samego wprowadza do fabuły zagadkę i tajemnice. Sami nie wiemy co sądzić o Lexie. Ufać jej czy nie? Czy zdradziła czy nie? Sparks wysyła nam różne sygnały, abyśmy sami ocenili bohaterkę, jednak jest to bardzo trudne i musimy czekać aż się wszystko rozwiąże. Twórczość Sparksa to nie tylko znakomita fabuła, ale także bardzo dobra kreacja bohaterów. Są oni dopracowani, życiowi z lekką nutą słodyczy i ideału, co jest charakterystyczne dla autora. Tak samo jak lekki styl pisania, którym za każdym razem się zachwycam. W tej powieści nie czytałam, ale chłonęłam słowa, z ogromną dawką przyjemności. Od książki nie mogłam się oderwać, bo jak tu ją odłożyć, jak nie rozpocząć kolejnego rozdziału, kiedy dzieją się tam takie rzeczy, że nie możemy czekać?

To, czym się wyróżnia tę książkę spośród innych dostępnych, to przede wszystkim zakończenie. Genialne. Nie spodziewałam się, nigdy bym nie zgadła, jak ta książka się skończy. Krótko mówiąc zostałam wbita w fotel a raczej utopiona w morzu moich łez. Nie dało się nie płakać. Autor zdecydowanie gra nam na emocjach i perfidnie rozrywa nasze serce na kawałki.

Podsumowując, Od pierwszego wejrzenia to książka pełna emocji, o miłości i zaufaniu. Wstrząsa czytelnikiem do szpiku kości. Długo nie mogłam się po niej otrząsnąć i zacząć nową powieść. To po prostu piękna, "sparksowska" książka. Zdecydowanie polecam!
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-02, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
Bardzo lubię książki Sparksa, ale ta kompletnie do mnie nie przemówiła. Niby książka jest wzruszającą opowieścią o miłości, poświęceniu i oddaniu mimo wszystko, ale chyba spodziewałam się czegoś więcej. To co mogę powiedzieć, to że największym atutem jest zakończenie, bo mimo wszystko udało się autorowi mnie zaskoczyć.
arven1989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2016,
kontynuacja może dla niektórych udana, ale dla mnie nudna i przewidywalna w porównaniu z pierwszą częścią. bez emocji, podobno to pierwsza książka w której autor ma okazje napisać o dalszych losach zakochanych już w sobie bohaterów. Zmarnowany potencjał tej historii, moim zdaniem. Niech tego więcej lepiej nie robi, rozczarowałam się, bo po "prawdziwym cudzie" miałam wielką chętkę, choć doskonale wiedziałam od początku, że to nie jest literatura wysokich lotów. (nawet taka jest czasem potrzebna). Autor napisał kilka książek takich jak np "szczęściarz", które pozostawiają pozytywne wspomnienia mimo upływu lat
julita_185 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2016,52 książki w 2016 roku,
Fajna kontynuacja książki pt. "Prawdziwy cud". Zazdrość, nieufność ale i tak miłość. Szkoda tylko, że tak się kończy. Pomimo to, super, że Jeremy poradził sobie z ogromem wychowania córki. Lexie byłaby dumna :)
Pilar plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Ciąg dalszy Prawdziwego cudu" łzy do samego końca zapewnione!
Deutschland191 plusminus Linia koment
Kontynuacja Prawdziwego cudu jest dużo lepsza od pierwszej części.
W tej powieści akcja biegnie szybciej i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jeremy Marsh z miłości do swojej narzeczonej postanawia przenieść się z Nowego Jorku do Boone Creek, spokojnego i urokliwego miasteczka w Karolinie Południowej. Para przygotowuje się do ślubu i narodzin dziecka.
Spokój zakochanych zostaje zburzony, kiedy Jeremy otrzymuje wiadomości mailowe sugerujące, że to nie on jest ojcem dziecka. Czy Lexie rzeczywiście była szczera z narzeczonym? A może to ktoś nieżyczliwy z zazdrości chce zburzyć czyjeś szczęście i rozsiewa nieprawdziwe informacje? Nie będę szczegółowo opisywać co się dalej wydarzy. Nie chodzi o to, żeby zdradzić całe wydarzenia z lektury.
Autor w ujmujący sposób opisał relacje dwojga ludzi. Pokazał, że konflikty trzeba umieć rozwiązać i jak ważne jest, kiedy panuje zgodna atmosfera i jest wzajemne zaufanie.
Szczególnie polubiłam Doris, babcię Lexie, to taka serdeczna i pełna optymizmu osoba umiejąca dobrze doradzić i wysłuchać.
Zakończenie książki jest smutne, pokazujące jak nagle wszystko potrafi się obrócić. Bardzo mnie przygnębiło, bo bohaterowie i tak już przeszli wiele i miałam trochę żal do autora, że nie zakończył tej historii inaczej. Z drugiej strony jednak Sparks pokazał, że w życiu są sytuacje, na które nie ma się wpływu, najpierw jest szczęście a potem niespodziewana tragedia. Ostatnie rozdziały i epilog tak mnie wzruszyły, że czytając ocierałam łzę, wspaniała relacja między ojcem a córką. Polecam.
magdalena_emilka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2015,
Chyba najsłabsza książka Sparks'a. Pewnie dlatego, że nie zaskoczyła mnie.
Edyta_S plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ciąg dalszy powieści "Prawdziwy Cud" tak samo piękna i wzruszająca jak pierwsza część
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Przy zakończeniu tej książki płakałam. Pierwsza część "Prawdziwy cud" skończyła się pomyślnie dla bohaterów - Jeremy'ego i Lexie - poczuli smak miłości i spłodzili dziecko. W kolejnej powieści okazuje się jednak, że ich życie nie jest usłane różami. Pojawiają się konflikty, kłótnie i problemy. Choć obydwoje się kochają los zadrwił z nich niszcząc ich szczęście. A jednak koniec powieści napełnia czytelnika nadzieją i wiarą, że wszystko może skończyć się dobrze, choć nie idealnie.
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Czy można oskarżać Boga o wszystkie trudności życiowe i o samo życie, które serwuje jedynie wywrotki...? Nie do końca, ale te upadki i cierpienia powodują, że człowiek zaczyna zwracać się do Boga (obojętnie jak Go nazywa, czy to Istota Nadprzyrodzona czy Los), zaczyna bardziej lub mniej udolnie sie modlić... choć nie ma reguły... Lexi i Jeremy... dwa bieguny, które momo, że się nie znają, chcą być razem... tragedia...nie da się ukryć, że śmierć matki przy porodzie jest ciosem poniżej pasa, ale z każdego upadku trzeba wstać i wstaje się mocniejszym... czas zmierzyc się z życiem, wiąż się znim za bary... Córka żyje, a w Niej kawałek jej Matki... tak drżeli rodzice nan jej życiem (a było zagrożone) jest poświęcenie, jest MIŁOŚĆ!!!
darr2 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2013,
Jak już się zacznie ją czytac to wzroku oderwac nie można, chce się więcej i więcej :)
Bardzo bardzo polecam.
kami00000 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
O Boże gdzie ja żyję ???!!!! Po uwielbianym przeze mnie "Prawdziwym cudzie" z rozkoszą sięgnęłam po "Od pierwszego wejrzenia" i umarłam. Dosłownie. W tej książce brakuję tylko aby główny bohater zaczął narzekać, iż niebo jest niebieskie. Najpierw "rodzice i przyjaciele nie rozumieją, jak bardzo kocham moją narzeczoną i że chcę rzucić dla niej wszystko, mimo iż znamy się tydzień" ... Dalej "życie w małym miasteczku nie jest takie jak życie w Nowym Jorku" ( normalnie SZOK, kto by się spodziewał??) ... Następnie "jestem bezpłodny, a moja żona jest w ciąży na pewno mnie zdradzała, nie jestem ojcem tego dziecka" (oczywiście nie porozmawiam o tym z nikim tylko będę przez 100 stron narzekał na to samo) ... Wreszcie "cudownie to jest moje dziecko, ale ciąża jest zagrożona jak ja mogę z tym żyć, co ze mną będzie??" ... Na szczęście po 300 stronach narzekać na cały świat i problemów z całym światem Jeremiego dobijamy do porodu i zakończenia w typie "Boże moja żona umarła przy porodzie teraz nie pokocham mojej córki bo ona zabiła miłość mojego życia". Idealne książka, jeśli kochamy narzekać i nic nas nie cieszy, a w dodatku obsesyjnie pragniemy nabawić się depresji. I tak właśnie to widzę :) Zdecydowanie odradzam
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Muszę przyznać, że losy Jeremy’ego i Lexie opisane przez Nicholasa Sparksa w „Prawdziwym Cudzie” trochę mnie wzruszyły. Chyba nie byłabym prawdziwą kobietą, gdybym tak zupełnie obojętnie przeszła obok wątku miłości pomiędzy kobietą i mężczyzną, szczególnie jeśli uczucie to jest prawdziwe i szczere. Niemniej jednak nad książką nie rozpaczałam, jak to robią moje czytelniczki. Po prostu przeczytałam fajną, lekką powieść i na tym się skończyło. Kiedy zabrałam ją z powrotem do pracy, żeby móc udostępnić egzemplarz innym czytelnikom, moja kierowniczka zasugerowała mi przeczytanie „Od pierwszego wejrzenia”. Powiedziała, że jest kontynuacją „Prawdziwego Cudu”. Jakoś tak niechętnie zabrałam książkę do domu, zważywszy że na mojej półce czekały na mnie bardziej ambitne pozycje, na przykład biografia Mieczysławy Ćwiklińskiej, którą od kilku miesięcy chciałam przeczytać, gdyż wiedziałam, że była to dość barwna postać, a w dodatku okres przedwojennej Polski bardzo mnie interesuje.

Oczywiście, jak zawsze najpierw książkę wzięła moja mama. Po jej przeczytaniu była nieco wzruszona, więc odłożyłam na później losy pani Ćwiklińskiej i leżąc na swojej ulubionej kanapce zaczęłam czytać. Tak bardzo się wciągnęłam, że przeczytałam powieść w jeden wieczór.

Czytając „Od pierwszego wejrzenia” przekonałam się jak wiele człowiek może poświęcić dla miłości i drugiego człowieka. Choć powieść jest czystą fikcją literacką, nie zaszkodzi pomarzyć o takim uczuciu mającym miejsce w rzeczywistości. Jak już pisałam przy „Prawdziwym Cudzie”, Jeremy Marsh jest znanym dziennikarzem mieszkającym i pracującym w Nowym Jorku. Dla Lexie Darnell decyduje się porzucić prestiżową posadę i przenosi się z tętniącego życiem miasta do Bonne Creek w Północnej Karolinie, gdzie nie ma perspektyw na karierę, gdyż miasteczko jest niewielkie. Razem z Lexie, która spodziewa się dziecka Jeremy’ego przygotowują się do ślubu. Ich miłość jest tak wielka, że promieniuje na wszystkich, którzy się z nimi spotykają. Pewnego dnia Jeremy znajduje na swojej poczcie internetowej wiadomość poddającą w wątpliwość jego ojcostwo. Od tej chwili toczy ze sobą wewnętrzną walkę. Nie wie już czy nadal może ufać narzeczonej. Jego myśli kierują się ku osobie Rodney’a Hopper’a, miejscowego szeryfa, który od dzieciństwa zakochany jest w Lexie. Jeremy jest zmęczony, czuje się źle w nowym środowisku, a praca zupełnie mu nie idzie. Jednak nie wie, że najgorsze jeszcze przed nim.
Przyznam, że nie poleciała mi łezka, ale zakończenie powieści naprawdę może wzruszyć. Mnie akurat wzruszyło nie tyle to, co Nicholas Sparks opisał w książce, ale to, że przypomniała mi bardzo podobna historia, którą niedawno usłyszałam, a która wydarzyła się naprawdę. Natomiast wracając do powieści to chcę dodać, że czytało mi się ją niezwykle płynnie. Zawsze podkreślam, że na płynność języka zwracam szczególną uwagę, dlatego ogromne brawa dla pani Elżbiety Zychowicz, która odpowiedzialna była za tłumaczenie. Naprawdę świetna robota.

Myślę, że dla tych mniej wymagających czytelników powieść jest jak najbardziej odpowiednią lekturą na wiosenne wieczory. Zachęcam do sięgnięcia po książkę, mimo że ja już raczej do niej nie wrócę.
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Czytałam, ale musisła być słabsza, bo ledo pamiętam o czym konkretnie jest. Kojarze tylko, że to kontunuacja Prawdziwego cudu :)
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Baskag7 Linia koment
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
listyodm Linia koment
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
beatrycze66 Linia koment
Przeczytane:2015-05-27, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytałam przed 2015,
angel86 Linia koment
Przeczytane:2015-03-29, Na półkach: Przeczytałem,
Bas1992 Linia koment
Przeczytane:2014-10-24, Na półkach: Przeczytałem,
violabu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-22, Na półkach: Przeczytałem,
asia91-1991 Linia koment
Przeczytane:2014-04-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
esia189 Linia koment
Przeczytane:2014-04-18, Na półkach: Przeczytałem,
kozunia97 Linia koment
Przeczytane:2014-05-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2008,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
basia02033 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
betxp Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Od pierwszego  wejrzenia Nieznajomy (Audiobook)
Harlan Coben
Okładka - Od pierwszego  wejrzenia Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Od pierwszego  wejrzenia Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Od pierwszego  wejrzenia Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Od pierwszego  wejrzenia Sześć lat później
Harlan Coben
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów