OMG czyli racje i oracje

Ellie uwielbia dyskutować. Zbijanie argumentacji przeciwnika to jej ukochane zajęcie. Jest to oczywiście nieco trudniejsze, gdy naprzeciwko stoi najprzystojniejszy chłopak w szkole. Ale nawet z nim Ellie daje sobie radę... Sprawy komplikują się, kiedy w kwestionariuszu do szkoły marzeń Ellie pada pytanie o wyznanie. Matka dziewczyny jest żydówką, ojciec chrześcijaninem... Czy decyzja, by ukryć połowę swojego pochodzenia może okazać się słuszna?

Informacje dodatkowe o OMG czyli racje i oracje:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012-09-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-237-5339-1

Kup książkę OMG czyli racje i oracje

OMG czyli racje i oracje - opinie o książce

Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2014-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Jednej z lepiej napisanych książek dla osób w wieku dorastania. Pod pozorem zwykłych, codziennych problemów nastoletniej bohaterki, ukryte jest przesłanie, dotyczące zmagania się z dyskryminacją, tutaj akurat dotyczące pół żydowskiego pochodzenia dziewczyny, które jest niemile widziane przez jedną z najważniejszych dla niej w momencie opisywanym w książce osób. Kobiety, która przyznaje stypendia do wymarzonej przez dziewczynę szkoły. Czy Ellie zdobędzie upragnioną nagrodę? Jak potoczą się jej losy? O tym i innych problemach bohaterki można przekonać się czytając książkę, którą polecam, głównie nastolatkom!
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Na pozór dowcipna historia o nastoletniej pół żydówce pragnącej za wszelka cenę dostać się do wymarzonej szkoły. Tymczasem zupełnie ważny temat, jakim są uprzedzenia i szufladkowanie z góry pewnych grup ludzi został tu przedstawiony szczerze i prosto. Oby więcej takich książek dla młodzieży!
Avatar użytkownika - Elia
Elia