Opisowa metodologia badań psychologicznych

?Zebrane w tym opracowaniu teksty traktujemy jako uzupełnienie obecnych na polskim rynku wydawniczym podręczników z zakresu metodologii badań psychologicznych. Nie stanowią one systematycznego wykładu, lecz pogłębione studia skoncentrowane na wybranych problemach związanych z genezą oraz zastosowaniem metodologii: w badaniach i psychologicznej praktyce. (...) Jesteśmy przekonani, że znajomość metodologii jest niezbędna wszędzie tam, gdzie zamierzamy naukę tworzyć, jak również tam, gdzie chcemy naukę zastosować i wykorzystać do rozwiązania praktycznych problemów, poprawienia jakości ludzkiego życia.?Ze wstępuSpis treści:Ryszard Stachowski, Włodzisław Zeidler: WstępJurgen Rost: Analiza danych empirycznych ? aktualne pytania i rozważaniaRyszard Stachowski: O niektórych problemach metodologicznych pomiaru w psychologiiWłodzisław Zeidler: Opisowa metodologia badań psychologicznych: główne problemy i antynomieJan Cieciuch: Przydatność falsyfikacjonizmu K. R. Poppera w badaniach psychologicznychWłodzisław Zeidler: Najważniejsze spory o przedmiot i metodęWaldemar Klinkosz: Metodologiczne problemy badania motywacji osiągnięć na różnych kierunkach studiówKrzysztof Fronczyk: Sposób formułowania problemów w diagnozie indywidualnej oraz w badaniach naukowych ? podobieństwa i różnicePiotr Zieliński: Między wiedzą potoczną a wiedzą naukową ? metodologiczne wyzwania w obrębie psychologii barwWłodzisław Zeidler: Kierunki i dynamika przemian w zpisie i nauczaniu metodologii badań psychologicznych

Informacje dodatkowe o Opisowa metodologia badań psychologicznych:

Wydawnictwo: Vizja Press & IT
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Opisowa metodologia badań psychologicznych

Opisowa metodologia badań psychologicznych - opinie o książce