Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra

Gwiazda to zjawisko kosmiczne, w każdej chwili może zderzyć się z większą gwiazdą albo zniknąć w czarnej dziurze...

Alicja Resich-Modlińska - dziennikarka telewizyjna i radiowa, felietonistka, autorka tekstów humorystycznych. Debiutowała w Programie 2 Telewizji Polskiej jako prowadząca bloki programowe i wywiady oraz sobotnią "Telewizję Śniadaniową". Równolegle współpracowała z satyrycznym tygodnikiem "Szpilki" jako autorka różnorodnych form literackich oraz kabaretem "Nie tylko dla orłów" w radiowej Trójce jako autorka i wykonawczyni. W "RadioMannie" prowadziła z Wojciechem Mannem Wywiady spod estrady. Współtworzyła i prowadziła pierwszy telewizyjny rozrywkowy talk-show "Wieczór z Alicją". W pamięci telewidzów również zapisały się jej ekskluzywne wywiady z wybitnymi artystami i naukowcami z Polski i ze świata, "Bliskie Spotkania" oraz "Na Wyłączność". Była pierwszą redaktor naczelną tygodnika "Gala". W ostatnich latach pełniła funkcję szefowej pasma porannego telewizyjnej Dwójki "Pytanie na Śniadanie". Obecnie można ją tam oglądać w humorystycznych przeglądach prasy robionych wspólnie z Marią Czubaszek zatytułowanych "Czubaszek na Śniadanie" i w wywiadach "Rozmowy z Alicją". Jest laureatką trzech Wiktorów i licznych prestiżowych plebiscytów. Od wielu lat jest Mistrzynią Polski Dziennikarzy w Tenisie. "

Informacje dodatkowe o Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-04-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7778-686-4

Kup książkę Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra

Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra - opinie o książce

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2017-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki ze sztuką w tle /2017,
Sięgnęłam po tę książkę zachęcona wyjątkowo ładną szatą graficzną - bo jest w niej mnóstwo zdjęć, ale też ciekawe ilustracje Anny Halarewicz. Muszę przyznać, że treść książki pozytywnie mnie zaskoczyła. O ile dobrze pamiętam "Wieczór z Alicją", to fakt, że autorka pisała teksty do audycji Programu Trzeciego i w nich występowała, jakoś umknęło mi z pamięci. Dlatego bardzo ucieszyły mnie teksty z tych audycji, zamieszczone w książce. Alicja Resich - Modlińska opisała swoją drogę do telewizji, która rozpoczęła się od tłumaczeń (jeszcze w trakcie studiów, bo p. Alicja studiowała anglistykę). Dowcipnie opisuje ówczesną rzeczywistość, stosunki, panujące w telewizji. Z książki dowiadujemy się również, jak telewizja zmieniała się, jak powstawały pomysły na nowe programy. Jest też w tych wspomnieniach nutka żalu, że dobre programy, mające ogromną oglądalność, zostały zdjęte z powodu widzimisię ciągle zmieniających się dyrektorów (i nadal tak się dzieje). Autorka opisuje najważniejsze wywiady, jakie udało się jej przeprowadzić. Wspomina niektórych ze swoich gości. Nie ukrywa też swoich wpadek (chociaż o tej najsłynniejszej nie napisała - i wcale się jej nie dziwię). Dość dużo miejsca poświęca nieżyjącej już Marii Czubaszek, z którą prowadziła jeden z cyklicznych programów. Ta książka jest elegancka - tak zewnętrznie (bardzo starannie wydana), jak i wewnętrznie (nie ma tam plotek, obgadywania, pikantnych szczegółów itp). Mnie przypomniała czasy, gdy z wypiekami na twarzy słuchałam "Wywiadów spod estrady" czy "Nie tylko dla orłów".
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Bardzo lubie te dziennikarke i dla tego z ciekawoscia siegnelam po jej ksiazke.Zawsze myslalam,ze Pani Alicja to kobieta wyniosla,z dystansem do siebie i innych i bardzo powaznie podchodzaca do zycia ale po lektorze tej ksiazki zmienilam zdanie. Autorka pokazuje nam prawdziwa siebie:zabawna,pelna humoru i spontaniczna .Nie zawiodlam sie.Ksiazka napisana jest w prosty i zabawny sposob.Opisuje kulisy radia i telewizji. W ksiazce "spotykamy" wiele slawnych osob z ktorymi dziennikarka miala okazje przeprowadzac wywiady. Ksiazka nalezy do tych lekkich i przyjemnych .Polecam.
Kulisy telewizyjne i radiowe z dodatkami w postaci opowieści z humorem. Osoby, sytuacje przedstawione opisane są z pierwszej ręki, nie z relacji kogoś do kogoś przez opowiadania i plotki. To prawda napisana przez osobę, która tego doświadczyła, widziała to i teraz opisała. To również książka zawierająca wątki biograficzne pani Alicji. Ciekawa pozycja dla każdego.