Oracle. Optymalizacja wydajności

Uzyskanie maksymalnej wydajności złożonego systemu, jakim jest Oracle, to zadanie skomplikowane i trudne. Książka "Oracle. Optymalizacja wydajności", napisana przez czołowych specjalistów w dziedzinie strojenia wydajności i optymalizacji baz danych, pomoże Ci stawić mu czoła.

Wyjątkowość tej książki polega na jej całościowym podejściu do tematu. Uzyskanie maksymalnej wydajności i dostrojenie bazy Oracle wymaga nie tylko optymalizacji zapytań SQL; należy również zastanowić się nad konfiguracją sprzętu, na którym ma być uruchomiony system, wydajnością podstawowych operacji wykonywanych na twardych dyskach, a także rozważyć, jakie cechy najnowszej wersji Oracle"a 9i mogą być przydatne do przyspieszenia pracy aplikacji.

Książka omawia: Podstawowe pojęcia Parametry konfiguracyjne Oracle"a Strojenie serwera Zaawansowane opcje wpływające na wydajność Strojenie wydajności przetwarzania Perspektywy wydajnościowe Skrypty UTLBSTAT i UTLESTAT Wpływ sprzętu na Oracle"a Operacje wejścia-wyjścia i ich znaczenie dla strojenia serwera Wykorzystywanie planu wykonania i śledzenie SQL, strojenie indeksów Użycie optymalizatora Oracle"a Strojenie zapytań SQL Oracle 9i Real Application Clusters Strojenie procesu tworzenia kopii zapasowych Konfiguracja systemu odpornego na awarie Wydajność Oracle"a w sieci Przy opracowywaniu tej książki autorzy wykorzystali swoją bogatą wiedzę, nie tylko na temat Oracle"a, ale także na temat sprzętu komputerowego i systemów operacyjnych. Skorzystaj z ich doświadczenia i skonfiguruj serwer bazodanowy wydajny, stabilny i odporny na awarie.

Informacje dodatkowe o Oracle. Optymalizacja wydajności:

Wydawnictwo: Helion