Ostatnia wyrocznia

Znakomite połączenie thrillera i przygody pióra Jamesa Rollinsa, autora takich bestsellerów, jak „Amazonia” czy „Wirus Judasza”. Co by się stało, gdyby ktoś pozbawiony skrupułów uzyskał możliwość sztucznego stworzenia nowego Buddy albo Mesjasza, wyhodowania fałszywego Zbawiciela w biologicznym zbiorniku? Zaczyna się niewinnie. Zwykły dzień w Waszyngtonie. Na komandora Graya Pierce’a, członka elitarnej Sigma Force, wpada starszy człowiek. Postrzelony śmiertelnie przez snajpera, umiera nim zdąży wyznać, kim naprawdę jest. Przed śmiercią przekazuje Pierce’owi zakrwawioną grecką monetę. Rychło okazuje się, że artefakt, związany z delfijską wyrocznią, znajduje się na celowniku ludzi, którzy nie będą przebierać w środkach, by go odzyskać, zaś zastrzelony na ulicy mężczyzna to profesor Polk, współzałożyciel Sigma Force… Trop wiedzie do jego córki, Elizabeth. Gray Pierce będzie musiał uruchomić wszystkie siły organizacji, by zapobiec knowaniom demonicznego szaleńca, który chce rządzić światem niczym Bóg. Od delfijskiej świątyni, poprzez indyjskie slumsy, aż po napromieniowane ruiny Czarnobyla – Gray Pierce będzie musiał przemierzyć świat, by rozwikłać zagadkę, której korzenie sięgają starożytnej Grecji.

Informacje dodatkowe o Ostatnia wyrocznia:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2010-06-16
ISBN: 978-83-7659-232-9

Kup książkę Ostatnia wyrocznia

Ostatnia wyrocznia - opinie o książce

Avatar użytkownika - SwiatToli
SwiatToli
Przeczytane:2019-03-10,

Jestem fanką książek, w których są tajemnice i zagadki, coś nieodgadnionego i trudnego do rozwikłania. Legendy, historie, wspomnienia z przeszłości wywołujące lęk i niepokój, które stymulują wyobraźnię czytelnika. W książce prawda przeplata się z fałszem, nie brakuje intryg oraz licznych wątków. Książa wypełniona podróżami, przygodami, wyzwaniami, gdzie od bohaterów zależą losy świata.

To opowieść o agentach Sigmy Force, żołnierzach elitarnych sił specjalnych, będącymi specjalistami w swym fachu, którzy muszą walczyć o wolność świata, zapobiec globalnej katastrofie, mogącej niszczyć środowisko naturalne, zmienić porządek polityczny, społeczny i gospodarczy.

Historia ma swój początek podczas zamachu na profesora neurologii, który zajmuje się badaniem biologicznych podstaw instynktów i intuicji. Pojawia się również autystyczna dziewczynka, mająca niezwykłe zdolności pozazmysłowe, której istnienie potwierdza działalność tajnego projektu badawczego. Wszystkie tropy prowadzą do żądnego władzy rosyjskiego senatora. Wraz z bohaterami przemierzamy szlaki indyjskich dzielnic biedoty, obszary czarnobylskiej katastrofy, korytarze podziemnego uralskiego miasta, a wszystko z zapomnianą, grecką przepowiednią w tle.

Gray Pierce, członek Sigma Force spotyka bezdomnego, któremu chce pomóc, okazuje się, że to on ma coś dla niego – starogrecką monetę. Podczas tego spotkania bezdomny, który okazuje się być sławnym profesorem Archibaldem Polkiem, zostaje zastrzelony. Tymczasem w tajniej, rosyjskiej jednostce trwają prace badawcze nad umysłami wyjątkowych dzieci – sawantów. Amerykanie współpracujący przy doświadczeniach, nie zdają sobie sprawy, jak potężną broń stanowi inteligencja blisko setki dzieci. Spokój zostaje zaburzony, gdy z oceanu, zostaje wyłowiony człowiek z amnezją.

To świetne połączenie powie­ści sen­sa­cyj­nej i awan­tur­ni­czej z ele­men­tami przy­go­do­wymi. Książka pełna cie­ka­wych, zaskakujących fak­tów ze świata nauki.

Polecam gorąco, czyta się ją z zapartym tchem.

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2018-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Człowieku, poznaj siebie, a poznasz prawdę o wszechświecie i tajemnice bogów." napis na murach świątyni w Delfach

Właśnie taki typ sensacji lubię najbardziej, mnóstwo zagadek do rozwiązania, tajemnic do rozszyfrowania, niewiadomych do poznania. Wiele odwołań do bliskiej i dalekiej przeszłości, bazujących na mniej lub bardziej prawdopodobnych legendach, wywołujących niepokój i lęk, ale też intensywnie oddziałujących na wyobraźnię czytelnika. Podoba mi się zgrabne połączenie kilku równoległych wątków, umiejętne rozgrywanie zajmującej intrygi, elastyczne balansowanie na krawędzi prawdy i fałszu. Kolorytu scenariuszowi zdarzeń dodają fikcyjne incydenty zawierające wiele odniesień do faktów, mamy wrażenie, że przybliżana opowieść osadzona jest na sporej realności i wyrazistości.

Wciągający styl narracji, od początku stawiający na plastyczność obrazu, nieprzesadzone uszczegółowienie, dynamiczne rytmy, elastyczne przenoszenie się między miejscami akcji. Powieść wypełniona niezwykłymi podróżami, frapującymi przygodami, niebezpiecznymi wyzwaniami, ryzykownymi próbami sił, spektakularnymi epizodami. I świadomość, że od sprytu, umiejętności, osiągnięć i operatywności głównych bohaterów zależą losy świata, zwłaszcza pod presją czasu i konieczności przeciwstawienia się złu. Odwieczna walka dobra z ludzkimi słabościami, wygórowanymi ambicjami i wybujałymi aspiracjami. Książkę czyta się płynnie, absorbuje uwagę, angażuje zmysły, utrzymuje wysoki poziom od pierwszej do ostatniej strony.

Agenci Sigmy Force, byli elitarni żołnierze sił specjalnych i wysokiej klasy specjaliści z różnych dyscyplin naukowych, kolejni raz zmuszeni są walczyć na różnych frontach o wolność dla świata od politycznych szaleńców i dewiantów. Muszą też zdefiniować i zapobiec globalnej katastrofie, która na zawsze odmieniłaby środowisko naturalne, wyznaczyła nowy niepożądany porządek społeczny, polityczny i gospodarczy. Historia zaczyna się od zamachu na znakomitego profesora neurologii badającego biologiczne podstawy instynktów i intuicji. W krótkim czasie schronienie w Sigmie znajduje autystyczna dziewczynka o niezwykłych zdolnościach pozazmysłowych, której istnienie potwierdza działalność tajnego projektu badawczego. Tropy prowadzą do żądnego władzy rosyjskiego senatora. Wraz z bohaterami podążamy szlakiem indyjskich dzielnic biedoty, cieniami czarnobylskiej katastrofy, zdradliwymi korytarzami podziemnego uralskiego miasta, niegościnnym skażonym środowiskiem. Nad wszystkim unosi się niemal zapomniana grecka przepowiednia.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 2010,
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2016-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, przeczytane,
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2016-01-15, Przeczytałam, Mam, Rollins,
Ołtarz Edenu
James Rollins0
Okładka ksiązki - Ołtarz Edenu

Wrak trawlera osiadł w czasie sztormu na brzegu bezludnej wysepki w Zatoce Meksykańskiej. W ładowni statku odkryto dziwny ładunek. Przestrzeń bagażową...

Ekspedycja
James Rollins0
Okładka ksiązki - Ekspedycja

Ekspedycja profesora Conklina odkrywa szesnastowieczną mumię, w której ukryty jest kawałek tajemniczego metalu. Okazuje się, że ma on niezwykłe właściwości...