OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2003
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 83-02-08525-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Drugi z trzech planowanych podręczników w cyklu "Pamiętajcie o ogrodach...", obejmujący zjawiska kulturowo-literackie i językowe w okresie od lat dwudziestych XIX wieku (początek polskiego romantyzmu) do lat dwudziestych wieku XX (nurt tradycyjny w dwudziestoleciu). z założeniami cyklu układ treści jest problemowo-chronologiczny, a kształcenie językowe; ściśle powiązane z kształceniem historycznoliterackim. e dzieł wsparto wieloma cytatami, zwłaszcza fragmentami utworów poetyckich. Każdą z całości tematycznych opatrzono pytaniami, poleceniami dla ucznia, wskazówkami lekturowymi. Liczne ilustracje (przede wszystkim reprodukcje dzieł malarskich) często są samodzielnym przedmiotem analizy.ci przeznaczone do kształcenia w zakresie rozszerzonym są wyodrębnione graficznie, tak jak w podręczniku dla klasy 1. Do kształcenia rozszerzonego niezbędna jest antologia, wydana oddzielnie.
andr Linia koment
Okładka - Pamiętajcie o ogrodach. Kultura. Literatura. Język. Cz.2 Od lat dwudziestych XIX wieku do lat dwudziestych XX wieku. Kształcenie Sztuka i Czas. Od Prehistorii do Rokoka
Barbara Osińska
Okładka - Pamiętajcie o ogrodach. Kultura. Literatura. Język. Cz.2 Od lat dwudziestych XIX wieku do lat dwudziestych XX wieku. Kształcenie Pedagogika Wczesnoszkolna
Ryszard Więckowski
Okładka - Pamiętajcie o ogrodach. Kultura. Literatura. Język. Cz.2 Od lat dwudziestych XIX wieku do lat dwudziestych XX wieku. Kształcenie Wzbogacanie doświadczeń uczniów klas początkowych w kontaktach ze środowiskiem
Maria Jakowicka
Okładka - Pamiętajcie o ogrodach. Kultura. Literatura. Język. Cz.2 Od lat dwudziestych XIX wieku do lat dwudziestych XX wieku. Kształcenie Podstawy eksploatacji maszyn rolniczych WSiP
Józef Kuczewski, Zbigniew Majewski
Okładka - Pamiętajcie o ogrodach. Kultura. Literatura. Język. Cz.2 Od lat dwudziestych XIX wieku do lat dwudziestych XX wieku. Kształcenie Przez lata walki: zbiór opowiadań
Lesław M. Bartelski, Janina Bogucka-Ordyńcowa, Ludwik Rajewski
Cień jabłoni