Pamiętnik nastolatki

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: 2009
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Pamiętnik nastolatki
Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom...wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem!!! Natka „Książka ta nie jest poradnikiem, nie zawiera wskazówek, jak sobie radzić z problemami młodego wieku. Myślę jednak, że odznacza się dużą dozą realizmu i jest wierna rzeczywistości. Opierając się na jej lekturze, można zweryfikować własne przeżycia, odczucia, emocje i od czasu do czasu spojrzeć na swoje życie z dystansem i lekkim przymrużeniem oka”
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Nastolatką być

Pierwsze miłości, fascynacje, odkrywanie świata i poważne życiowe wybory – tak, czas gimnazjum wydaje się być przełomowym okresem w życiu nastolatka i momentem wkroczenia w dorosłość. Jednocześnie podejście do błahych spraw, codzienności i relacji z bliskimi jest świeże, jeszcze nie skażone konwenansami i zasadami.

Jak w tym gimnazjalnym  środowisku odnajdują się same czternastolatki? Myślę, że niezwykle ciepła książka autorstwa Beaty Andrzejczuk „Pamiętnik nastolatki” udzieli odpowiedzi na niejed

mirand plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,Wyzwanie - książki dla młodzieży 2016,
Szczerze mówiąc nie wiedziałam jak się zabrać do tej książki. Trochę mnie odstraszały okładki wszystkich części- nieładne. Sprawdziło się powiedzenie jednak: nie oceniaj książki po okładce.
Książka wciąga od samego początku. I dzieje się coś czego zupełnie się nie spodziewałam a mianowicie: przypominają mi się czasy kiedy byłam w wieku głównej bohaterki i sama zmagałam się z tymi samymi problemami, myślami. Myślę, że gdyby ta książka istniałaby w tamtych latach i trafiłabym wtedy na nią , to z pewnością należałaby do tych najlepszych, utożsamiałabym się z bohaterką w 100%.
To jednak nie wszystko. Posiadając już swoje prawie nastoletnie dzieci zaczynam zauważać drugą stronę medalu. Czytając oceniam postawę rodziców Natalii i tu również widzę siebie tyle , że tą tu i teraz.
To naprawdę inspirujące doświadczenie.
Książka oprócz tego, że wciągająca- jest świetnie napisana. Od razu wiadomo, że " z życia wzięta", przez co wiele tym wygrywa.Polecam i uciekam do kolejnej części:)
AMAF12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiażki 2016,wyzwanie książki dla młodzieży 2016,
Książka napisana jest w formie pamiętnika.Pamiętnik ten pisze nastolatka o imieniu Natalka.Przeżywa ona jak każda nastolatka swoje radości i smutki o których pisze w swoim pamiętniku.Ma ona brata Bazyla i siostrę Zuzię.Zakochuje się w Jacku i Bartoszu.Książka jest na pewno adresowana do wszystkich nastolatek,ponieważ w tej książce mogą zauważyć sytuacje które może kiedyś im się przydarzyły.Książka bardzo mi się podobała,ponieważ napisana była w sposób jakby napisała to dziewczyna w moim wieku.
sylagas plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
Wspaniała książka!
Wspaniale odzwierciedla dzisiejszą młodzież. Natka jest bardzo fascynującą dziewczyną pełną niepewności, problemów i wątpliwości. W jej życiu nagle zaczyna się dziać bardzo wiele. Miłość do dwóch chłopaków. Natka nie jest niczego pewna a tym bardziej w kim i czy w ogóle jest w kimś zakochana. Z jednej strony Jacek w którym jest już długo zakochana (a może po prostu jest nim zauroczona), a z drugiej strony pojawiający się nagle i mało oczekiwany Bartosz. Po prostu jedna ciągle jedna wielka niewiadoma.
MarzenaMakusek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
TO MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA. MOGŁABYM JĄ CZYTAĆ CODZIENNIE. <3 :)
anna8989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek - 2013,
Bardzo fajna.
Taka młodzieżowa. Idealna dla dorastających nastolatek. Na pewno się spodoba, tak jak i mnie. Ciekawa, trzyma w napięciu do samego końca.
Główna bohaterka Natka - jest śmieszną i mądrą dziewczyną.
Weronka13 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,

dodał: Kruszyna
MŁODZIEŻOWY BESTSELLER!!!!
Pamiętnik nastolatki autorstwa Beaty Andrzejczuk to najlepsza książka dla młodzieży ostatnich lat. Żadnej hipokryzji, żadnych szczęśliwych zakończeń, sztucznych, moralizatorskich wstawek. GOŁA PRAWDA o NAS, o dziewczętach! Prawda, która czasem boli, czasem zawstydza bądź rozśmiesza. Akcja dzieje się we Wrocławiu. Natalia jest zwyczajna gimnazjalistką. Uczy się ani dobrze, ani źle. W domu tez ma przeciętnie, jak w typowej polskiej rodzinie. Zakochana w dwóch chłopcach równocześnie, co nie oznacza, że problem polega na dokonaniu wyboru. Chłopcy w książce Pani Andrzejczuk są z krwi i kości. Tez mają coś do powiedzenia w tej sprawie, tez mają swoje wady, zalety i humory (fochy). W naszej szkole nikt nie uważał na lekcjach! Wszyscy czytali książkę, od dechy do dechy. Na szczęście czyta sie ja bardzo szybko więc strat w nauce nie było za dużo :) Pamiętnik nastolatki staje się młodzieżowym bestsellerem!!!! Myślę, że głównie za AUTENTYCZNOŚĆ!

Aramina Linia koment
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Indyviduum Linia koment
Przeczytane:2015-02-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,