Pamiętnik nastolatki 6

Tom 7 cyklu Pamiętnik nastolatki

Dalsze losy uwielbianej przez wszystkie nastolatki Natalii, jej wakacyjne perypetie i przygody, niezwykle interesujący wątek miłosny oraz trudne decyzje. Razem z główną bohaterką coraz bardziej wchodzimy w dorosłe życie pełne odpowiedzialności za siebie i innych.

Informacje dodatkowe o Pamiętnik nastolatki 6:

Tłumaczenie: -
Ilustracje:Antoni Uniechowski

Kup książkę Pamiętnik nastolatki 6

Pamiętnik nastolatki 6 - opinie o książce

Kolejna z części, której nie można zapomnieć. Wspaniałą opowieść o dojrzewaniu o dorastaniu do podejmowania ważnych, życiowych wyborów. Bardzo dobrych wyborów. Piękna opowieść o młodzieńczej miłości , która wymaga poświęceń. Skłania do refleksji nawet dorosłych czytelników.
Jest to szósta część pamiętnika Natalii.Maksym czyli chłopak Natalii miał wypadek na motocyklu i może nie chodzić.Maksym bardzo lubi jeździć na motocyklach ale Natalii to się nie podoba i chce by Maksym zrezygnował ze swojej pasji.Związek Maksyma i Natalii cały czas się burzy.Cały czas się kłócą i oskarżają siebie nawzajem.Książka bardzo mi się podobała.Nie mogę się doczekać kiedy przeczytam siódmą część pamiętnika ,ponieważ nie mogę doczekać się co się dalej wydarzy.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Uff, z męką ogromną, ale przebrnęłam. Wątki miłosne mdłe, aż się chce zwymiotować. Wplatane na siłę pseudo-mądre teksty podobnie. Co mnie podkusiło, żeby kiedyś wrzucić to na listę do czytania?!
Avatar użytkownika - Stella_Aga
Stella_Aga
Przeczytane:2013-06-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam, Przeczytane,
,,Pamiętnik nastolatki 6" Beaty Andrzejczuk to kolejna część serii, którą czytam już od wielu lat. Za każdym razem zaskakuje czytelnika czymś nowym. Gdy sięgam po te powieści, wręcz je pożeram, 2-3 godziny i przeczytane. Muszę przyznać, że nie mogę się doczekać kolejnej, niestety ostatniej już części. Ta wywołała u mnie ogromny smutek, jest dość przygnębiająca, ale jak zwykle poruszająca wiele istotnych tematów. Dobrze, że na rynku wydawniczym można jeszcze znaleźć mądre obyczajówki dla młodzieży, gdyż ostatnio zbyt często pojawiają się puste i po prostu głupie książki (nie chcę kogokolwiek urazić, ale taka jest moja opinia). Nastał bardzo trudny czas dla Maksyma i Natki. Ich związek wystawiony jest na ciężką próbę. Chłopak leży w szpitalu, przechodzi operacje, nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie mógł chodzić. Jego kuzyna twierdzi, że wszystko stało się z winy Natalii. Jakby tego było mało, pojawiają się intrygi Kamili i Aleksandry, a koło Natki znowu kręci się Bartosz oraz Jeremi. Czy para, której kibicuje tak wiele polskich nastolatek, przetrwa? Pamiętam, jak kiedyś jedna dziewczyna krytykowała całą serię za to, że życie Natki pozbawione jest poważnych problemów, że kocha się w niej tylu chłopaków, a Maksym to chodzący ideał. Cóż, jego wady widoczne były przecież już od samego początku, kiedy pojawił się w ,,Pamiętniku". W tej części stają się jeszcze bardziej widoczne i doprowadzają do wielu przykrych sytuacji, poważnych błędów. Właściwie z początku ten bohatera bardzo mnie denerwował, dopiero z czasem go polubiłam. Wcześniej kibicowałam Natce i Jackowi, ale już jakiś czas temu zrozumiałam, że to Maksym powinien być tym jedynym dla Natki. Pytanie tylko, czy dziewczyna zaakceptuje jego wady, które w trudnych chwilach dają się we znaki, a chłopak komplikuje wszystko jeszcze bardziej? A może to on wreszcie zrozumie swoje błędy i się zmieni? Uczucie między bohaterami staje się coraz trudniejsze, napotyka na liczne przeszkody i przeciwności losu. Natalia długo nie wiedziała, czego tak naprawdę chce. Teraz powoli dorośleje i zaczyna sobie zdawać sprawę z własnych uczuć. ,,Pamiętnik Nastolatki 6" uświadamia nam, że prawdziwa miłość wymaga poświęceń, cierpliwości, akceptacji drugiej osoby takiej, jaka jest. Ciężka choroba, niepełnosprawność nie powinny powodować rezygnacji ze związku i dotyczy to obu stron, jednak trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że to wielka odpowiedzialność. Kochając kogoś, musimy szanować jego decyzje, nie wolno manipulować drugą osobą. Z tym ma problem Maksym, który chce ułożyć Natalii życie, tak jak on chce. Wiem, że można go zrozumieć, po wypadku, chorobie ludzie często zachowują się podobnie jak on, irracjonalnie. Chłopak pragnie, by Natka była szczęśliwa, ale swoim działaniem doprowadza do zupełnie przeciwnego efektu.
Nie miałam przyjemności przeczytać żadnej książki Beaty Andrzejczuk. Byłam źle nastawiona do jej książek. Pamiętnik nastolatki 6 wygrałam w konkursie i jestem bardzo zadowolona z otrzymanej pozycji. Nic tylko pogratulować autorce. Ciekawa pozycja, która może coś wnieść do naszego życia. Głowna bohaterka -Natka jest bardzo fajną i mądrą dziewczyną. Wszystko w książce się zgadza i jest na miejscu. Czekam na siódmą część.
Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Wakacje Natki
Beata Andrzejczuk0
Okładka ksiązki - Wakacje Natki

Natka, bohaterka "Pamiętnika nastolatki", na wakacjach. To najbardziej upragniony moment w całym roku ! Teraz tylko słońce, plaża i ja... Nareszcie oderwę...

O Ani, której nie wolno było się brudzić
Beata Andrzejczuk0
Okładka ksiązki - O Ani, której nie wolno było się brudzić

Opowiastki familijne znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii...