Papieże i seks

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-04-17
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:elibri

Papieże i seks to wynik wieloletnich badań nad historią Kościoła katolickiego, dzieło oparte na historycznych dokumentach, podbudowane bibliografią obejmującą dziesiątki auto-rów, historyków i znawców tematu, poświęcone nauce - i praktyce - Kościoła w odniesieniu do seksu, małżeństwa i celibatu. Nie jest to bowiem obrazoburczy poczet zdeprawowanych papieży, lecz raczej bezpruderyjny obraz przywódców Kościoła w zmieniających się czasach i obyczajach.

Eric Frattini kreśli chronologiczny poczet papieży, począwszy od św. Piotra po Bene-dykta XVI, zwracając uwagę na ich stosunek do seksu. Spór o to, czy kapłani powinni się żenić, trwał - i nadal trwa - od wieków. Papież, najwyższy autorytet moralny, wyznaczał to, co jest dozwolone, a co nie. Niektórzy papieże, sami posiadający konkubiny, nakazywali celibat kleru, którego złamanie było surowo karane.

Frattini poświęca również wiele uwagi obecnej nauce Kościoła, uważając, że dogmaty nakazujące celibat i zakazujące kontrolę urodzeń są przyczyną wielu nadużyć i problemów, przed jakimi staje dzisiejszy Kościół katolicki.

Shi4 Linia koment
Okładka - Papieże i seks Ilustrowany leksykon dla najmłodszych
Ewa Stadtmuller
Okładka - Papieże i seks Polskie kresy literackie
Katarzyna Węglicka
Okładka - Papieże i seks Utwory instrumentalne i piosenki
Zbigniew Łapiński
Okładka - Papieże i seks 100 zamków i pałaców
Urszula Ruzik-Kulińska
Okładka - Papieże i seks Chłopies
Eva Hornung
Przez trzy Ameryki. 30 000 kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej
Czarny kwiat
Tatax i inne historyjki o tatusiach

osób online: