Paradoks

Niepokorny i kierujący się własnymi zasadami inspektor Marek Kaszowski żyje w cieniu mrocznej przeszłości, samotnie, obwiniając się za wypadek samochodowy, w którym zginęły jego żona i córka. W pracy partneruje mu podkomisarz Joanna Majewska - funkcjonariuszka Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora.

Z czasem bohaterowie zaczynają nabierać do siebie szacunku. Paradoksalne są tu nie tylko same zagadki kryminalne, ale i system sprawiedliwości oraz codzienne życie głównych bohaterów. Paradoks to intrygujące historie, których rozwiązanie nie zawsze jest zgodne z prawem, ale zawsze z poczuciem sprawiedliwości swoiście pojmowanym przez inspektora Kaszowskiego.

Współczesny kryminał napisany na podstawie scenariusza serialu z Bogusławem Lindą.

Igor Brejdygant (ur. 1971) - scenarzysta, reżyser, producent, pisarz i fotograf. Scenarzysta seriali Paradoks i Zbrodnia. O sobie mówi tak: Od ponad dwudziestu lat param się niemal wszystkim, co jest związane z powstawaniem filmu i to nieomal każdego rodzaju filmu. Byłem asystentem reżysera noszącym kawę, tłumaczem, kierownikiem produkcji, bywam producentem, reżyserem i scenarzystą, zatrudniano mnie jako fotosistę a nawet operatora, zdarza się, że muszę przedzierzgnąć się w  art directora i copywritera, grywam role. Odkąd czasami zajmuję się scenariopisarstwem, niezwykle wzrósł mój szacunek do tak zwanej siły stwórczej (czymkolwiek by ona była). Oto bowiem odkryłem, iż wymyślenie pięciosekundowego wycinka rzeczywistości z wszystkim jego konsekwencjami stanowi  wysiłek wręcz niewyobrażalny.

Informacje dodatkowe o Paradoks:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2016-10-12

Kup książkę Paradoks

Paradoks - opinie o książce

Jestem świeżo po przeczytaniu książki, przez nią dziś nie mogłam zasnąć. Do końca nie mogłam się oderwać. Fajnie historia rozwijana, nie za dużo opisów czy dialogów, wszystko spójne i klarowne. Wiele razy powtarzane imiona, przez co nie można zgubić, kto kim jest – co dla mnie jest dużym plusem. Patrząc na rozciągłość i dokładność książki, to wcale się nie dziwie, że powstał serial. Po jej przeczytaniu muszę zastanowić czy skuszę się na serial, bo jednak obawiam się, że serial nic już nie wniesie do poznanej historii. Ale może za parę miesięcy spróbuję.

Podoba mi się to, że jest wiele jakby wątków, których ostatecznie coś łączy, czyli paradoks ;)

Sieroty
Igor Brejdygant0
Okładka ksiązki - Sieroty

Autor bestsellerowych kryminałów - między innymi Wiatru, najlepszego polskiego kryminału 2021 roku wg ,,Książek. Magazynu do czytania" - powraca z kolejną...

Splątanie
Igor Brejdygant0
Okładka ksiązki - Splątanie

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER AUTORA BESTSELLEROWEJ SZADZI Telefon dzwoni. Długa cisza. Wreszcie głos. Nie znasz mnie, ale ja znam ciebie. Twoją...