Opis ksiązki
Kup Teraz

Pas Deltory: Mroczne Ziemie

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-06-18
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788323770367
Liczba stron: 172
Dodał/a książkę:figlarna24
Lief, Barda i Jasmine mają już dwie części Pirrańskiej Piszczałki. Teraz muszą odszukać trzecią, ostatnią jej część. Piszczałka to jedyna szansa na uratowanie tysięcy Deltoran, bo tylko jej boi się Władca Mroku. Ale czy piszczałkę można złożyć w całość? Czy jej pradawna magia nadal działa? Pełni wątpliwości przyjaciele mają świadomość, że bez względu na to, co się wydarzy, ich wyprawa zakończy się w ponurych i przerażających Mrocznych Ziemiach. Emily Rodda to pseudonim niezwykle popularnej australijskiej pisarki Jennifer Rowe, która bywa porównywana z Joanne K. Rowling, autorką bestselerowej serii o Harrym Potterze. Rodda od czasu wydania debiutanckiej powieści, za którą otrzymała nagrodę Książki Roku w Australii, pisze niemal codziennie. Dzięki temu przekazała czytelnikom na całym świecie już ponad 50 książek, a wraz z nimi coś znacznie ważniejszego – pasję czytania. Pas Deltory został przetłumaczony na 29 języków i osiągnął sprzedaż ponad 15 milionów egzemplarzy
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-11, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
"Pas Deltory: Mroczne Ziemie" , autorstwa Emily Rodda jest jedenastym tomem w serii. Tak, tak dobrze czytacie, aż jedenastym. 

Taka ilość części może przerażać. Jest to książka skierowana do młodzieży, więc przypuszczam, że czytelnicy w tym wieku niczego się nie boją. Może gdybym nie miała dzieci, a moja córka nie sięgnęła po pierwszy tom z bibliotecznej półki, to  jako dorosły czytelnik bym  nawet nie wiedziała o istnieniu "Pasa Deltory".

Niestety nie mogę powiedzieć, że z dzieciakami czytamy w sposób chronologiczny. Jest to uzależnione od dostępności kolejnych części.

Przypomnijmy choćby fragment tego o czym jest cała seria.  Deltora to kraina magii i dziwacznych stworzeń. Tyrania złego Władcy Mroku w Deltorze dobiegła końca. On i wyczarowane przez niego kreatury zostali wygnani za góry. Jednak wielu mieszkańców Deltory nadal jest zniewolonych na Mrocznych Ziemiach, w przerażającym i tajemniczym królestwie wroga.
Aby ich ocalić, główni bohaterowie: Lief, Barda i Jasmine, muszą znaleźć broń potężną na tyle, aby pozwoliła pokonać Władcę Mroku.
Jedyną bronią, jakiej lęka się tyran, jest legendarna Pirrańska Piszczałka.
 
 

Bohaterowie wyruszają na wyprawę, w celu odnalezienia piszczałki. W tej części 
Lief, Barda i Jasmine mają w swoim posiadaniu dwie części Pirrańskiej Piszczałki. Teraz muszą odnleźć ostatnią jej część.   Ale czy piszczałkę można złożyć w całość? Czy jej pradawna magia nadal działa? 

 

Uważam, że doszłam do sedna popularności tej serii. Po pierwsze jest to fantastyka. A jak wiadomo dzieciaki lubią słuchać opowieści, które z prawdziwym życiem nie mają nic wspólnego. Po drugie, czytelnika ciekawią sami bohaterowie. Bohaterowie, którzy są odważni, heroiczni oraz nieustraszeni. Kierują się ideałami. Są nieskażeni obłudą i okrucieństwem Mrocznych Ziem.Młody czytelnik jest rządny przygody, poczucia zagrożenia, ale i chwil chwały czy zwycięstwa. Ale czy jest ono blisko? A może ta upragniona chwila się coraz bardziej oddala? Przekonajcie się sami.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów