Jednym z najszczerszych komplementów, jakim uczony może obdarzyć drugiego uczonego, jest złożenie księgi jubileuszowej. W przypadku księgi poświęconej Profesorowi Bolesławowi Faronowi komplement nabiera szczególnej wagi - Pejzaże humanistyczne podpisało ponad dwudziestu akademików, różnej specjalności i w różnym wieku. Hołd to niezwykły, oddanie swego pióra ku czci Jubilata doniosłe, a korzyść dla czytelnika - nie do przecenienia. W najnowszej publikacji Oficyny Wydawniczej IMPULS otrzymujemy zbiór esejów sygnowanych znakomitymi nazwiskami: Profesor Baluch, Profesor Ziejka, Profesor Bujnicki czy Profesor Waligóra nadają ton, a wyjątkowo bogaty wachlarz tematyczny musi zaimponować. Dostajemy tu zarówno szkice poświęcone malarstwu Grottgera, jak i kontrowersyjnej estetyce grupy Rammstein, logopedię i Sienkiewicza, postmedialną szkołę i I wojnę światową.

Zapraszamy!

Z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Żaka

Tom, składający się z ponad dwudziestu artykułów, przynosi niezwykłe bogactwo tematyczne: od literatury wspomnieniowej (Jacek Rozmus, Maria Jolanta Olszewska) do charakterystyki postaw ideowych czy filozoficznych (Jerzy Waligóra), od rozważań lingwistycznych (Jagoda Cieszyńska-Rożek, Alicja Baluch), poprzez malarstwo (Franciszek Ziejka) i autobiografizm (Barbara Głogowska-Gryziecka)...

Różne są też metody analizy, opisu i interpretacji, tak jak różni pokoleniowo są autorzy poszczególnych prac, co stanowi niewątpliwie o sytuacji współczesnej literatury, a może nawet humanistyki?

Lektura tych artykułów znacznie poszerza wiedzę nie tylko polonistów, ale również historyków, filozofów, estetyków, psychologów i pedagogów. [...] może ona sprawiać wielorakie satysfakcje emocjonalne i intelektualne.

Informacje dodatkowe o Pejzaże humanistyczne. Księga jubileuszowa Profesorowi Bolesławowi Faronowi poświęcona :

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2017-02-28
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Pejzaże humanistyczne. Księga jubileuszowa Profesorowi Bolesławowi Faronowi poświęcona

Pejzaże humanistyczne. Księga jubileuszowa Profesorowi Bolesławowi Faronowi poświęcona - opinie o książce

Mapa Polski dla kierowców zawodowych
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Mapa Polski dla kierowców zawodowych

Mapa Polski dla kierowców zawodowych zawiera informacje na temat fotoradarów, nowych odcinków autostrad, nowych obwodnic miast, parkingów dla TIR-ów...

Arabski - Kurs Podstawowy (CD w komplecie)
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Arabski - Kurs Podstawowy (CD w komplecie)

Audio Kurs Arabski Kurs podstawowy Książka + 2 x CD Arabski Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć...