Photoshop CS. Zaawansowane techniki

Niezbędna lektura dla ambitnych użytkowników programu Photoshop!Photoshop jest potężnym narzędziem przeznaczonym dla użytkowników o dużych wymaganiach w zakresie przetwarzania obrazów graficznych. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, który chce wykorzystać profesjonalną moc drzemiącą w programie Photoshop, ta właśnie książka pokaże Ci jak dotrzeć do źródła.Książka koncentruje się wyłącznie na pracy z obrazami graficznymi. Czytelnik zapozna się nie tylko z teorią, ale i z praktycznymi technikami służącymi do rozdzielania, modyfikowania i ponownego łączenia elementów dowolnego obrazka. Przez książkę prowadzi Czytelnika przewodnik i mentor w osobie Richarda Lyncha podając odpowiednie porady na temat używania najbardziej zaawansowanych narzędzi Photoshopa do codziennych zadań przetwarzanie grafiki. Odkrycie tych mechanizmów, często ukrytych przed użytkownikiem, to połowa sukcesu tej książki; zrozumienie, czym są w rzeczywistości i jak działają, to druga jego część.Oto tylko niewielki wstęp do tego, czego się tu można nauczyć:- zrozumienie, jak działają obrazki;- wprowadzenie koloru do oryginalnych obrazków w czerni i bieli;- izolowanie i naprawa problemów z kolorem i tonem;- korzystanie z trybów warstw, opcji Blend If i masek w celu wykonania korekcji i obliczeń;- rozsądne i praktyczne stosowanie filtrów;- tworzenie fotorealistycznych obiektów od zera przy użyciu światła, cienia i koloru;- praca z wektorami w celu tworzenia nieskończenie skalowanej grafiki;- wykorzystanie ImageReady w celu dodawania do obrazków efektu animacji;- stosowanie zadań i skryptów do uproszczenia przepływu pracy i wzbogacenia interfejsu.Dołączona do książki płyta CD-ROM zawiera wszystkie obrazki z przykładów zawartych w książce, a także narzędzia stworzone przez autora na potrzeby pracy z tymi przykładami.

Informacje dodatkowe o Photoshop CS. Zaawansowane techniki:

Wydawnictwo: Mikom